android-7-1-bunny-ears-picker-emojipedia

 

Wraz z aktualizacją systemu Android do wersji 7.0 Google wprowadziło wiele nowych emoji (zgodnych z Unicode 9.0). Duża liczba emotek otrzymała także nowy, bardziej „ludzki” wygląd. Oczywiście chodzi o „czystego” Androida, gdyż na przykład Samsung umieszcza w swoich smartfonach emotikony o innym wyglądzie niż w Nexusach/Pixelach już od dawna.

 

android-7-1-police

 

Najnowsza wersja Androida – 7.1 przynosi kolejne nowe emoji, które zapowiadane były już wcześniej. Aktualizacja wprowadza dwie wersje płci każdej „ludzkiej” emotki. Oczywiście istnieje również możliwość wyboru koloru skóry. Poniżej możecie zobaczyć przykładowe zestawy emotek, które się pojawiły. Z całkowicie nowych emotikon poza tymi „ludzkimi” należy odnotować tęczową flagę, symbole – żeński i męski oraz symbol służby zdrowia. Teraz możliwy jest również na przykład wybór rodziny, w której występuje tylko jeden rodzic.

 

 

Źródło: Emojipedia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl