Niebawem w naszych telefonach pojawią się nowe emotikony!

Newsy

Nowe emotki Android

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Emotikony służą nam do wyrażania siebie w prosty i zrozumiały sposób. Dlatego właśnie wyglądają tak jak my. Nieco ponad rok temu standard Unicode dodał możliwość wybrania koloru skóry wybranej przez nas emotki. Teraz Unicode będzie wspierało również równość płci.

 

6emoji1

6emoji2

 

Wiele obecnych emoji przedstawia kobiety w stereotypowych rolach, na przykład jako księżniczkę czy pannę młodą. Teraz podkomisja Unicode zajmująca się emotikonami dodaje jedenaście nowych emotek przedstawiających różne zawody. Pojawiają się takie kariery, jak muzyk, nauczyciel, kucharz, programista, rolnik czy lekarz. Każdy zawód będzie dostępny we wszystkich wersjach koloru skóry oraz w wersji żeńskiej i męskiej. Google chwali się, że to więcej niż 100 nowych emoji do wyboru.

 

skintones_b

 

Unicode rozszerza również pakiet istniejących emotek. 33 istniejące dostaną swoje żeńskie i męskie wersje. Na przykład, będzie można teraz wybrać zarówno żeńskie emoji biegaczki, jak i męską wersję albo męskiego lub damskiego fryzjera (lub fryzjerkę).

 

gender

 

Wszystkie stworzone przez Unicode propozycje zostaną dodane w nowych wersjach Androida, iOS itd., aby każdy mógł wysyłać i odbierać każdą nową emotkę. Niestety z aktualizacjami jest różnie, przynajmniej jeśli chodzi o system z zielonym robotem w logo.

 

Przed światowym Dniem Emoji Google wypuszcza także proste narzędzie do nauki programowania dla dziewcząt. Internetowa aplikacja pozwala na stworzenie naklejek inspirowanych emotkami.

 

emoji_blockly_ex1

 

A Wy co sądzicie o nowych emoji? Będziecie ich używać, czy może obecny zestaw jest wystarczający?

 

źródło: Google Official Blog

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x