Nowe emotki Android

 

Emotikony służą nam do wyrażania siebie w prosty i zrozumiały sposób. Dlatego właśnie wyglądają tak jak my. Nieco ponad rok temu standard Unicode dodał możliwość wybrania koloru skóry wybranej przez nas emotki. Teraz Unicode będzie wspierało również równość płci.

 

6emoji1

6emoji2

 

Wiele obecnych emoji przedstawia kobiety w stereotypowych rolach, na przykład jako księżniczkę czy pannę młodą. Teraz podkomisja Unicode zajmująca się emotikonami dodaje jedenaście nowych emotek przedstawiających różne zawody. Pojawiają się takie kariery, jak muzyk, nauczyciel, kucharz, programista, rolnik czy lekarz. Każdy zawód będzie dostępny we wszystkich wersjach koloru skóry oraz w wersji żeńskiej i męskiej. Google chwali się, że to więcej niż 100 nowych emoji do wyboru.

 

skintones_b

 

Unicode rozszerza również pakiet istniejących emotek. 33 istniejące dostaną swoje żeńskie i męskie wersje. Na przykład, będzie można teraz wybrać zarówno żeńskie emoji biegaczki, jak i męską wersję albo męskiego lub damskiego fryzjera (lub fryzjerkę).

 

gender

 

Wszystkie stworzone przez Unicode propozycje zostaną dodane w nowych wersjach Androida, iOS itd., aby każdy mógł wysyłać i odbierać każdą nową emotkę. Niestety z aktualizacjami jest różnie, przynajmniej jeśli chodzi o system z zielonym robotem w logo.

 

Przed światowym Dniem Emoji Google wypuszcza także proste narzędzie do nauki programowania dla dziewcząt. Internetowa aplikacja pozwala na stworzenie naklejek inspirowanych emotkami.

 

emoji_blockly_ex1

 

A Wy co sądzicie o nowych emoji? Będziecie ich używać, czy może obecny zestaw jest wystarczający?

 

źródło: Google Official Blog

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl