nexus google koniec grafika logo 6p 5x

 

Pamiętacie mój artykuł na temat końca serii Nexus? Zaskoczyliście mnie tym, że na portalu nie kwestionowaliście moich argumentów, a wręcz zgadzaliście się z nimi. Tym samym dzisiaj możemy już poznać nowe nazwy dla nadchodzących urządzeń stworzonych przez Google i HTC.

 

Ostatnim tabletem z serii Nexus był model również z tajwańskimi korzeniami, ale niestety nie zebrał świetnych opinii. Google to widząc stosunkowo szybko wycofało to urządzenie ze sprzedaży, a w międzyczasie samo wzięło na barki projekt nowego, mobilnego urządzenia z dużym wyświetlaczem i tak oto od podstaw stworzyło tablet o nazwie Pixel C. Jednak czemu wspominam o tej serii? Otóż okazuje się, że właśnie ta rodzina będzie teraz rozwijana, a najnowsze smartfony od Google i HTC będą nazywać się… Pixel oraz Pixel XL. Tym samym od razu zrozumiały wydaje się być fakt tak drobnych różnic w specyfikacji Sailfisha i Marlina, które sprowadzały się przede wszystkim do rozmiaru wyświetlacza oraz rozdzielczości obrazu prezentowanych na nich. Jednak pamiętajmy, że te smartfony mają wyróżniać szczególne cechy, w tym zupełnie nowych launcher.

 

Jednak co dalej z serią Nexus? Zapowiada się, że po prostu musimy czekać, aż Nexus 6P i 5X umrą śmiercią naturalną, a raczej aż Google przestanie je wspierać i wtedy oficjalnie pożegnamy pewną część historii Androida. To zapewne nadejdzie za 2 lata, gdy ujrzymy Androida P.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.