Już wiemy jak będą nazywać się nowe Nexusy i wcale nie powinniśmy być zaskoczeni

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
nexus google koniec grafika logo 6p 5x

Pamiętacie mój artykuł na temat końca serii Nexus? Zaskoczyliście mnie tym, że na portalu nie kwestionowaliście moich argumentów, a wręcz zgadzaliście się z nimi. Tym samym dzisiaj możemy już poznać nowe nazwy dla nadchodzących urządzeń stworzonych przez Google i HTC.

Ostatnim tabletem z serii Nexus był model również z tajwańskimi korzeniami, ale niestety nie zebrał świetnych opinii. Google to widząc stosunkowo szybko wycofało to urządzenie ze sprzedaży, a w międzyczasie samo wzięło na barki projekt nowego, mobilnego urządzenia z dużym wyświetlaczem i tak oto od podstaw stworzyło tablet o nazwie Pixel C. Jednak czemu wspominam o tej serii? Otóż okazuje się, że właśnie ta rodzina będzie teraz rozwijana, a najnowsze smartfony od Google i HTC będą nazywać się… Pixel oraz Pixel XL. Tym samym od razu zrozumiały wydaje się być fakt tak drobnych różnic w specyfikacji Sailfisha i Marlina, które sprowadzały się przede wszystkim do rozmiaru wyświetlacza oraz rozdzielczości obrazu prezentowanych na nich. Jednak pamiętajmy, że te smartfony mają wyróżniać szczególne cechy, w tym zupełnie nowych launcher.

Jednak co dalej z serią Nexus? Zapowiada się, że po prostu musimy czekać, aż Nexus 6P i 5X umrą śmiercią naturalną, a raczej aż Google przestanie je wspierać i wtedy oficjalnie pożegnamy pewną część historii Androida. To zapewne nadejdzie za 2 lata, gdy ujrzymy Androida P.

źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy