ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[IFA2016] Lenovo Yoga Book – tablet i komputer 2 w 1 – powinien Cię zainteresować

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
09_YOGA_BOOK_LIFESTYLE_PHOTOGRAPHY_BLACK_LECTURE_ROOM

Lenovo zaprezentowało nie tylko jeden ze smartfonów z nowej linii Moto Z, nie tylko moduł zewnętrzny o nazwie Hasselblad True Zoom, ale również interesującą hybrydę, która może skraść serce zarówno fanom „okienek”, jak i androidowej wersji systemu. Bowiem to urządzenie jest całkiem nieźle przemyślanym kombajnem.

Czym jest Lenovo Yoga Book? To urządzenie z kategorii 2w1, w którym znajdziemy 10,1-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości Full HD oraz interaktywny panel. Zapytacie gdzie klawiatura? No właśnie! Na życzenie użytkownika interaktywny panel może posłużyć zarówno jako klawiatura – wtedy otrzymujemy kompaktowego netbooka, ale również jako panel graficzny dla rysika wykrywającego 2048 poziomów nacisku.

Lenovo Yoga Book oferuje również ciekawe rozwiązania dla fanów odręcznych notatek – wystarczy magnetyczna podkładka oraz kartka papieru, by nasze szkice pojawiły się w pamięci urządzenia.

[youtube]https://youtu.be/oMppYZom_aM[/youtube]

Należy również powiedzieć co nieco o specyfikacji technicznej. Lenovo zastosowało tutaj procesor Intel Atom X5-Z8550 w towarzystwie 4 GB RAM  oraz 64 GB pamięci podręcznej z możliwością rozszerzenia. Do tego komplet aparatów: 8 megapikseli z tyłu oraz 2 megapiksele z przodu. Bateria o pojemności 8500 mAh. Według danych producenta pozwalająca na 15-godzinną pracę.

Ceny? Wersja z Androidem kosztować będzie 499 euro, natomiast ta działająca na Windowsie 10 będzie jeszcze droższa – 599 euro. Premiera już w przyszłym miesiącu.

Jesteśmy na miejscu w Berlinie na IFA2016 i w TYM miejscu znajdziecie wszelkie informacje związane z tym wydarzeniem.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy