Moto_Hasselblad_HERO_819x517

Podczas konferencji na targach IFA 2016 Lenovo zaprezentowało swój nadchodzący model – Moto Z Play, o którym możecie przeczytać tutaj. Smartfon jednak nie zadebiutuje na rynku sam, a w towarzystwie zewnętrznego modułu, dzięki któremu wykonywanie zdjęć będzie jeszcze bardziej wygodniejsze. I nie tylko. Poznajcie Hasselblad True Zoom!

 

Owszem, nazwa długa, aczkolwiek samo urządzenie prezentuje się dosyć zgrabnie. Design tego gadżetu sprawia, że smartfon przestaje wyglądać jak smartfon, a zaczyna przypominać aparat cyfrowy. Hasselblad True Zoom oferuje 12-megapikselową matrycę, 10-krotny zoom optyczny, 4-krotny zoom cyfrowy oraz lampkę ksenonową. Producent zapewnił również fizyczny spust migawki oraz wsparcie dla RAW.

 

Oto jak moduł dla Moto Z Play, Moto Z oraz Moto Z Force prezentuje się w rzeczywistości. Ekipie z Phandroid udało się go uwiecznić na wideo:

 

 

Hasselblad True Zoom MotoMod kosztować będzie, w zależności od regionu, 299 dolarów bądź 299 euro. W Polsce musimy zwrócić uwagę na tę drugą wartość, a więc spodziewana cena oscylować będzie w okolicach 1300-1400 złotych. Drogo. Nie wiem ilu klientów się na to skusi, wiem natomiast, że o wiele więcej znajdzie się tych, którzy będą woleli te pieniądze przeznaczyć na zakup smartfonu a nie tylko jednego akcesorium do niego.

 

Jesteśmy na miejscu w Berlinie na IFA2016 i w TYM miejscu znajdziecie wszelkie informacje związane z tym wydarzeniem

 

źródło: GSM Arena, Phandroid, Techcrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.