android nougat vulkan api logo grafika

 

Aktualizacje mają to do siebie, że wprowadzają wiele nowych funkcji, ale niestety nie wszystkie są korzystne dla użytkowników starszych urządzeń. Doskonale pokazuje to Android Nougat, który razem ze wczorajszą informacją o braku kompatybilności z wieloma urządzeniami, dzisiaj powiększa tę listę o kolejne modele.

 

O co dokładniej chodzi? Jeśli nie czytaliście mojego wczorajszego wpisu na temat Snapdragona 800 i 801 to spieszę z wyjaśnieniem. Google w Androidzie Nougat postanowiło wprowadzić biblioteki Vulkan, które mają zdecydowanie poprawić nasze doświadczenie z grafiką w urządzeniach mobilnych. Niestety, ale te mają swoje wymagania. Układy mobilne chcące wspierać nowe API muszą być kompatybilne z OpenGL ES 3.1. Tak oto odkrywamy, które jednostki muszą pożegnać Androida Nougat.

 

 

Jeśli chcecie poznać dokładnie wszystkie niewspierane jednostki, które w przyszłości mogą okazać się niedostatecznie dobre dla Androida Nougat to w tym celu powstała specjalna sekcja na Wikipedii: Klik! Oznacza to tyle, że właśnie roczny Huawei P8, a więc flagowy model Chińczyków może zapomnieć o aktualizacji.

 

Jednak czy Vulkan jest podstawą dla Androida Nougat? Oczywiście, że nie, ale pamiętajmy, że deweloperzy będą powoli decydować się na zmianę stosowanych bibliotek i te, niedostępne dla wielu układów mobilnych, po prostu mogą wywoływać poważne problemy.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.