ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Prezes Cyanogen Inc. tłumaczy i zapewnia, że nie mamy o co się martwić

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
cyanogen inc firma zwolnienia

Niedawno świat obiegła informacja, że w firmie Cyanogen źle się dzieje. Zwolnienia nigdy nic dobrego nie oznaczają, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę korporacje, która po uruchomieniu działalności obiecywała wiele… wręcz gruszki na wierzbie. Teraz przyszedł czas na wytłumaczenia.

Steve Kondik, jeden z założycieli Cyanogen Inc., wydał oficjalne, kilku zdaniowe oświadczenie, w którym wyjaśnia czemu firmę opuściło 20% pracowników. W takim razie czemu tak się stało? Sprawa jest teoretycznie prosta. Prezes korporacji na wstępie wspomina, że Cyanogen Inc. odniósł wiele sukcesów. Jednak również jest mowa o porażkach i właśnie przez nie z pracą pożegnało się około 30 osób. Firma również zaprzecza, że teraz skupia się przede wszystkim na aplikacjach. Wciąż dla nich ważne są otwarte wydania CyanogenMod, ale również sam Cyanogen OS, przed którym podobno wciąż widać komercyjny sukces. Wszystko sprowadza się do spraw „działających” lub nie. Do tej pierwszej kategorii zalicza się właśnie jedno z najpopularniejszych, alternatywnych i modyfikowanych wydań Androida. Co zalicza się do niedziałających produktów? O tym nie ma mowy.

W takim razie osoby martwiące się o koniec CyanogenMod mogą spać spokojnie, gdyż tak naprawdę to oprogramowanie jeszcze w pewnym stopniu sprawia, że znamy tę firmę. Gdyby nie ono to ktokolwiek słyszałby o Cyanogen OS?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy