cyanogen inc firma zwolnienia

 

Niecałe dwa lata temu powstała firma Cyanogen zrzeszająca – teoretycznie – najważniejszych programistów i osoby związane z modyfikowanym Androidem CyanogenMod. Plany były ambitne – stworzenie prawdziwie konkurencyjnej platformy w stosunku do „czystego Robocika”, razem ze wszelkimi usługami.

 

Jednak okazuje się, że firmie nie wiedzie się dobrze, gdyż po długich rozmowach zarząd zdecydował się zwolnić 20% załogi, co oznacza 30 osób. Co ciekawe to może nie być ostateczna liczba. Tym samym pojawia się wiele pytań co dalej z CyanogenMod oraz Cyanogen OS? Zmiany w załodze zostały dodatkowo okraszone stwierdzeniem, że teraz firma zajmie się przede wszystkim aplikacjami, co równie dobrze może oznaczać dalszy rozwój autorskiego pomysłu „MOD”. Firma w żaden sposób nie komentuje zaistniałych wydarzeń toteż ciężko odnieść się do przyszłości Cyanogen Inc., ale patrząc po opiniach Internautów to mało osób będzie płakać po ewentualnym rozwiązaniu korporacji o czym świadczą „memy” takie jak ten:

 

cyanogen google mem

 

Ambitne plany zderzyły się z rzeczywistością. Niewielu producentów zdecydowało się na współpracę owocującą urządzeniami z Cyanogen OS na pokładzie. Dodatkowo wszelkie nowości nie są już tak rewolucyjne w stosunku do znanego nam, „czystego” Androida.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.