Nexus 9 ostatecznie znika ze sklepów – Google stawia na Pixela C

mm Łukasz Pająk Newsy 2016-04-28

nexus 9 google pixel c android tablet

Seria Nexus ostatnimi czasy zbiera mieszane recenzje. Tak naprawdę, gdyby nie udany model 6P stworzony przez Huawei to w zeszłym roku Google nieźle by się oberwało za urządzenia z tej rodziny. Nie inaczej jest z tabletem od HTC, a więc Nexusem 9, który nie przyjął się dobrze z wielu względów, a teraz Amerykanie oficjalnie go pochowali.

Swego czasu informowałem Was o tym, że najnowszy tablet z serii Nexus od dłuższego czasu nie jest dostępny w sklepie Play. Podejrzewałem wtedy, że Google chce zrezygnować ze sprzedaży tego urządzenia i teraz okazuje się, iż miałem rację. Jak podaje portal Android Police, Amerykanie już nie będą sprzedawać Nexusa 9. Obecnie strona sklepu zbudowana jest tak, że chcąc wejść w sekcję tabletów zostajemy odsyłani do… Pixela C, który już cieszy się dużą popularnością. W takim razie już nic nie wskazuje na to, że Google chciałoby przywrócić swój ostatni tablet stworzony przy współpracy z zewnętrzną firmą do sprzedaży.

Nie pozostaje nic innego jak pożegnać się z Nexusem 9. Jednak czy będziecie tęsknić? To pytanie i kolejne kieruję do Was – spodobał się Wam ten tablet? Co byście poradzili Google w przypadku chęci stworzenia kolejnego Nexusa z dużym wyświetlaczem?

źródło: Android Police



 • Ostatni dobry tablet z Androidem to druga generacja Nexusa 7 z 2013r. Mojego posiadam już trzeci rok i śmiga aż miło. Wyszedł z adnroidem 4.3 i dostawał każdą kolejną aktualizację aż do 6.0.1 włącznie 🙂

 • teges

  Wydaję mi się, że żeby urządzenie dobrze się sprzedawało, to trzeba je yyy…. gdzieś sprzedawać. To dlatego jak powiesz xiaomi w Polsce, to ludzie robią wielkie oczy. Czekam na urządzenie jakim był nexus 7 (można było go kupić!).

  • Zdzisław Dyrman

   Bo Asus dystrybuował go w Polsce, a nie Google. HTC olało nasz kraj.

 • TheBlur

  Mam go od roku i powiem tyle – wszystko bez zarzutu za wyjątkiem działania systemu (także Custom Romy) – rżnie się czasem jak jakiś biedronkowy badziew. Mało pamięci RAM skutkuje ciągłym ubijaniem apek w pamięci (maks 3 na raz), co jest jednak dziwne, bo stary Nexus 5 na MM radzi sobie doskonale. Problemem jest teraz 4:3 – już nie wyobrażam sobie 16:10 w tablecie, a nie ma alternatywy za wyjątkiem Galaxy Taba S2 i iPada. No i bateria średnia.

  • stark2991

   Powiedz mi, jak to możliwe że 2GB RAM i czysty Android na moim telefonie pozwala na utrzymanie z 15 aplikacji otwartych a u Ciebie ledwo 3? (¬_¬)

   • TheBlur

    No bo Nexus 9 jest po prostu „zwalony”. Stary N5 jak powiedziałem a Ty najwyraźniej nie doczytałeś – nie ma z tym problemu. SGS6 dopiero co miał taki sam problem, aż naprawili to w MM i czuć, że ma 3GB. A N9 leży i kwiczy. A szkoda.