ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe Xperie będą droższe od flagowych modeli Samsunga i LG

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
Xperia-XA

Brytyjski Amazon rozpoczął zbieranie zamówień przedpremierowych na zaprezentowane przez Sony na początku roku modele z nowej flagowej serii tego koncernu – Xperię X I XA, których premiera na półkach sklepowych przewidziana jest odpowiednio na 20 maja i 10 czerwca. Poznaliśmy jednak nie tylko datę premiery, ale też ceny…

Amazon-UK-Xperia-X-Pre-orders-640x623

Z pewnością zawiedzeni będą wszyscy, którzy liczyli na atrakcyjne ceny tych urządzeń już w momencie premiery – szczególnie, że ich specyfikacja jest po prostu słabsza od najdroższego modelu Performance, który ma mieć choćby układ Snapdragon 820. Okazuje się, że japoński koncern wycenił te modele odpowiednio na 279,99 i 549,99 funtów podczas gdy… flagowce Samsunga (Galaxy S7) i LG (G5) kosztują odpowiednio 525 i 499 funtów.

Oczywiście podane przez brytyjskie sklepy ceny mogą być błędne, aczkolwiek wszystko wskazuje na to, że Sony postanowiło kontynuować politykę, dzięki której pomimo średniej sprzedaży swoich urządzeń… zarabiają najwięcej na każdym sprzedanym smartfonie ze wszystkich producentów urządzeń z Androidem.

Źródło: amazon.co.uk

Sprawdź najnowsze wpisy