ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung przygotowuje kolejny topowy układ i jest nim Exynos 8870, ale Koreańczycy nie będą go wykorzystywać

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Samsung-Exynos-4412-840x480

Wszyscy czekają na premierę pierwszego urządzenia z Exynosem 8890 oraz Snapdragonem 820. Będzie to oczywiście Samsung Galaxy S7 i wszystkie jego odmiany, ale okazuje się, że Koreańczycy chcą więcej zdziałać na samym rynku procesorów i ogólnie układów scalonych.

Oczywiście wcześniej wymieniony Exynos ma aspiracje utrzymać pozycję lidera wywalczoną przez poprzednika. Jednak Samsung chce stworzyć jeszcze jeden układ z najwyższej półki. Jest nim jednostka o oznaczeniu 8870 i z pewnością nie ujrzymy jej w koreańskich smartfonach. Okazuje się, że lider mobilnego rynku tworzy ten układ tylko dla firm trzecich i już doskonale wiemy, że Meizu się nim interesuje. Zapewne pojawi się w modelu Pro 6 i jego odmianie Mini w drugim kwartale nadchodzącego roku. Jednak czym jest Exynos 8870? W stosunku do wyżej stawianej propozycji jest to niemalże ten sam procesor, a różnice będą wynikać głównie z niższych częstotliwości. Tak oto wynik pojedynczego rdzenia w GeekBench ma wynosić około 2000 punktów. Jednak kto jeszcze mógłby wykorzystać ten układ? Być może BlackBerry, gdyż pojawiały się plotki mówiące o testach smartfonów z Exynosem 7420.

W takim razie Samsung chce zabrać jeszcze więcej części tego rynku. Zapewne najbardziej straci na tym Qualcomm, gdyż MediaTek nie aspiruje na tak wysokie półki cenowe. Jak to się rozwinie? Miejmy nadzieję, że jak najlepiej dla konsumenta.

źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy