ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samochód street view

Pojazd Street View dostępny dla każdego – wyjątkowa niespodzianka w Mapach Google

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Jeśli chcieliście kiedyś zobaczyć, jak to jest prowadzić pojazd Street View, teraz w pewnym sensie macie taką możliwość. Google przygotowało bowiem niespodziankę dla użytkowników swojej aplikacji z mapami, którzy chcą użyć jej do nawigowania do określonej lokalizacji. O co dokładnie chodzi?

Pojazd Street View dostępny w Mapach Google

Jedną z głównych funkcji Map Google jest nawigowanie nas do konkretnego celu. Możemy wykorzystać to, np. jadąc samochodem. Domyślnie nasza pozycja na mapie jest zaznaczona wtedy białą strzałką w niebieskim kółku. Od jakiegoś czasu Google pozwala jednak zmienić tę ikonę na jedną z trzech dodatkowych. Przedstawiają one samochody w kolorach czerwonym, żółtym oraz zielonym.

W maju obchodzimy jednak 15-lecie usługi Street View, więc Google przygotowało coś specjalnego. Korzystając z nawigacji w aplikacji z mapami od giganta z Mountain View, możemy sprawić, że nasza pozycja na mapie będzie zaznaczona trójwymiarowym modelem samochodu Street View. Jak to zrobić?

Po uruchomieniu Map Google powinniśmy wybrać opcję nawigacji oraz ustawić miejsce startu i lokalizację końcową. Na dole ekranu pojawią się informacje o długości trasy i szacowanym czasie podróży. Pod nimi znajdą się przyciski rozpocznij, etapy oraz przypnij. Pomiędzy tymi dwoma pierwszymi powinniśmy zobaczyć jednak ikonkę z samochodem Street View. Należy ja kliknąć, a aplikacja wyświetli nam następujący komunikat: Street View ma już 15 lat! Wsiądź do samochodu Street View, aby świętować razem z nami.

Pozostaje nam tylko wybrać opcję Start, a aplikacja zacznie nas nawigować do wybranego miejsca. Nasza pozycja na mapie będzie zaznaczona właśnie ikonką samochodu Street View. Jeśli uznamy, że chcemy powrócić do innej ikony (np. do klasycznej białej strzałki w niebieskim kółku), wystarczy kliknąć samochód i wybrać inną ikonę z listy.

Pierwsze zdjęcia Street View zostały opublikowane przez Google w 2007 roku. Zostały one wykonane w San Francisco, Nowego Jorku, Las Vegas, Miami i Denver. Do dziś samochody Street View przejechały ponad 16 milionów kilometrów i udostępniły ponad 220 miliardów zdjęć.

zdjęcie główne: Suzy Brooks/Unsplash

Sprawdź najnowsze wpisy