ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Watch4 smartwatch

Asystent Google trafił na Samsung Galaxy Watch4 – trochę to zajęło, a my i tak musimy czekać

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Dużo mówiło się o tym, że Samsung Galaxy Watch4 będzie prawdziwą rewolucją wraz ze zmianą OS. Asystent Google miał być niemal pewnikiem na smartwatchu, kiedy ten przeszedł na wersję systemu od Google. I teraz, kilka miesięcy po oficjalnej premierze Samsung Galaxy Watch4 w końcu Asystent Google jest dostępny dla posiadaczy smartwatcha. Niestety, ale nie dla tych w Polsce.

Asystent Google na Samsung Galaxy Watch4

Samsung Galaxy Watch4

Google i Samsung nawiązały współpracę na wyższym poziomie i w efekcie tej współpracy na smartwatchach Koreańczyków pojawiło się nowe oprogramowanie. Połączenie Tizena z Wear OS przyniosło sporo zmian w samym systemie, które chyba większość użytkowników odebrała pozytywnie. Z pewnością w naszym kraju tak było, ponieważ w końcu pojawiła się możliwość płacenia zegarkiem z wykorzystaniem Google Pay. Warto też dodać, że niedługo Google Pay zmieni się na Google Wallet, ale skupmy się na smartwatchach.

Teraz Samsung Galaxy Watch4 doczekał się aktualizacji, która pozwala na zainstalowanie Asystenta Google. Niestety, ale obecnie tylko na wybranych rynkach i wśród nich nie ma Polski. Dostęp do aplikacji dostali za to mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady, Francji, Niemiec, Irlandii, Tajwanu oraz Korei. Asystent Google w tej wersji nie będzie też wspierał wszystkich języków. Aplikacja będzie obsługiwała język duński, angielski (amerykański, kanadyjski, brytyjski, australijski, irlandzki), japoński, koreański, hiszpański, francuski (kanadyjski, francuski) oraz tajwański.

Samsung Galaxy Watch4 wzbogacił się więc o kolejnego wirtualnego asystenta, ponieważ dostęp do Bixby dalej jest oczywiście możliwy. Zważywszy jednak na ogromną popularność Asystenta Google, wielu użytkowników z pewnością przyjęła z ulgą wiadomość, że będzie mogła korzystać z tej właśnie aplikacji. Wielka szkoda, że Samsung nie zdecydował się na globalne wypuszczenie aktualizacji, a ograniczył ją do kilku regionów. Nie wiadomo kiedy Asystent Google pojawi się na smartwatchach w Polsce.

Źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy