Google Wallet

Pożegnajcie Google Pay, a powitajcie… Google Wallet – nie, to nie 2011 rok

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Google Pay już niedługo zniknie, a zastąpić go ma Google Wallet. Przynajmniej na to się zanosi, a Google po raz kolejny robi to, do czego niestety nas przyzwyczaiło, czyli bałagan. Podczas Google I/O 2022 pojawiło się sporo interesujących wiadomości, ale ta może wprowadzić dużo zamieszania, a w tym i na naszym rynku. W końcu wiele osób przyzwyczajonych jest już do tego, co oferuje Google Pay. Jednak Google Wallet ma oferować to samo, ale z pewnymi dodatkami.

Koniec Google Pay i powrót do Google Wallet – idą zmiany i cyfrowy portfel

Płacenie telefonem nie jest już rzadkością, a co więcej, staje się czymś coraz powszechniejszym. Jedną z najpopularniejszych form takich płatności jest tutaj Google Pay, które już niebawem ma zniknąć z rynku. Musimy jednak uspokoić tych zaniepokojonych – Google nie zamierza wycofywać się ze swojej usługi, a ją rozwinąć. Chodzi o idee cyfrowego portfela, gdzie oprócz podpiętej karty płatniczej mamy dostęp do wszystkiego, co może być nam potrzebne. W to wchodzą cyfrowe wersje dokumentów, bilety komunikacji miejskiej czy nawet cyfrowe kluczyki do samochodu. Innymi słowy wszystko to, czego użytkownik może potrzebować. I tym ma być właśnie Google Wallet, który zastąpi Google Pay. Tak, także w Polsce.

Co ciekawe, Google Wallet nie jest nową nazwą w portfolio giganta z Mountain View. Google Wallet swój rynkowy debiut zaliczyło bowiem jeszcze w 2011 roku, kiedy o płatnościach telefonem mało kto myślał. Jednak samo Google Wallet zbyt długo nie cieszyło się swoją nazwą, ponieważ później stało się Android Pay, a następnie Google Pay. Widać teraz, że Google powraca do korzeni zastępując Pay cyfrowym portfelem. Na ten moment nie wiemy jeszcze, jak ma wyglądać zamiana i czy to będzie zupełnie nowa aplikacja, a może po prostu duża aktualizacja dla Google Pay.

Kiedy możemy spodziewać się zamiany Google Pay w Google Wallet? Jak zwykle Google nie podało konkretnej daty, a całość ma wydarzyć się „wkrótce”. Oby tylko nie skończyło się na tym, że będziemy mieli dwie aplikacje, które robią mniej więcej to samo. W końcu w Polsce przechowywanie cyfrowych dokumentów wcale w Google Wallet nie musi być dostępne, bo od tego jest już mObywatel, który teraz mocno się zmienia. No cóż, można tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji i liczyć na to, że jednak nie będzie bałaganu.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy