Złota Motorola razr

Klasyk w nowym wydaniu, czyli nowa Motorola RAZR 3

Mateusz Jamroz Mateusz Jamroz Newsy

Wszyscy doskonale pamiętamy Morotrole V3 RAZR. Jej design do dziś uważa się za jeden z ciekawszy, jeśli chodzi o telefony komórkowe z epoki internetu łupanego. Legenda powraca na salony, jednak w innym wydaniu

Składane telefony znalazły swoją niszę?

Telefony z klapką były hitem na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. To właśnie one były inspiracją do stworzenia składanych smartfonów. Pionierem w tej dziedzinie został Samsung ze swoim Galaxy Fold, który pojawił się w 2019 roku. Rok później rękawice Samsungowi rzuciła Motorola, wypuszczając na rynek model RAZR, kilka miesięcy później pojawiła się druga edycja tego modelu, wspierająca 5G.

Powrót do korzeni

Nowa Motorola RAZR 3 swoim wyglądem bardzo mocno nawiązuje do wspomnianej Motoroli RAZR V3, która była swoistym przełomem na rynku telefonów. To, co nowy model czerpie garściami ze swojego pradziada to agresywny design, oraz wybrzuszenie, które pojawia się na samym dole telefonu. Dzięki Evanowi Blassowi, który opublikował na łamach portalu 91mobiles zdjęcia nowego modelu Motoroli możemy przekonać się jak nowy smartfon będzie się prezentował.

Motorola RAZR 3 mocno inspirowana Flipem

Przyglądając się nowemu urządzeniu, bardzo łatwo zauważyć, że nowy telefon od Lenovo (Motorola należy do Lenovo od 2014 r.) bardzo mocno inspiruje się ostatnim składanym telefonem koreańskiego producenta. Układ aparatów jest taki sam jak w przypadku Samsunga Flip. Jeśli już przy aparacie jesteśmy, to telefon ma być wyposażony w podwójny aparat, gdzie główny to 50 megapikselowa jednostka, ze światłem f/1.8, co sugeruje, że z łatwością będziemy mogli robić zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych. Drugi apart, a może powinienem powiedzieć obiektyw szerokokątny, będzie dysponował natywną rozdzielczością 13 megapikseli. Natomiast aparat do selfie to jednostka, która będzie miała 32 megapiksele.

Przeczytaj także: Motorola edge 30 oficjalnie wchodzi na rynek – coś dla fanów smukłych smartfonów

Więcej parametrów

Jak podaje 91mobiles Motorola RAZR3 ma być wyposażona w Qualcomm Snapdragon 8 Gen. 1, czyli jeden z najnowszych i najmocniejszych procesorów na rynku. Jeżeli chodzi o pamięć RAM, użytkownicy będą mieli do wyboru dwie wersje. Podstawową z 8 gigabajtami na pokładzie lub rozszerzoną 12-gigabajtową wersję.

Kiedy premiera nowej Motoroli RAZR 3?

Otóż ta ma pojawić się w Chinach na koniec lipca lub początkiem sierpnia. Telefon zadebiutuje w dwóch wariantach kolorystycznych Quartz Black oraz Tranquil Blue. Póki co, nie wiadomo kiedy smartfon pojawi się w Europie, jednak można przypuszczać, że będzie to końcówka bieżącego roku.

Żródło: 91mobiles.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy