Ubisoft pracuje nad trzecioosobową grą battle-royal zatytułowaną Pathfinder

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Ubisoft ma bardzo bogate plany wydawnicze na nadchodzące miesiące. Dwa tygodnie temu informowaliśmy Was o prezentacji ponad dwudziestu gier, które szykuje firma. Teraz do zbioru dochodzi kolejny tytuł nazwany roboczo Pathfinder.

Trzecioosobowy battle-royal od Ubisoftu w drodze?

Trzecioosobowy battle-royal od Ubisoftu w drodze?

Doniesienia mówiące o planach Ubisoftu dostarczył Tom Henderson, który jest znanym branżowym ekspertem. Dziennikarz poinformował, że trzy niezależne od siebie źródła potwierdziły, że wydawca takich serii jak Assassins’ Creed czy Far Cry zamierza wypuścić na rynek nową grę nazwaną Pathfinder. Na ten moment nie wiemy jednak, czy jest to ostateczny tytuł, czy tylko kryptonim, którym posługują się twórcy.

Zobacz też: Bohaterowie z Assassin’s Creed trafią do Fortnite! Oto Eivor Varinsdottir i Ezio Auditore w nowej wersji

Pathfinder ma obracać się w gatunku strzelanek typu battle-royal z perspektywą trzeciej osoby. Nowa gra ma zastąpić Hyper Scape stworzone przez Ubisoft Montreal, które wkrótce zamknie swoje serwery. Powodem takiego stanu rzeczy jest mała liczba graczy oraz liczne negatywne recenzje. Ostatecznie Hyper Scape zostanie odsunięte w cień 28 kwietnia. Twórcy najprawdopodobniej wyciągnęli wnioski, a Pathfinder według informacji podanych przez Hendersona, prezentuje się nieco bardziej „kreskówkowo” od swojego starszego kolegi.

Dodatkowo Ubisoft zmienił swoje podejście do gier typu battle-royal. Pathfinder ma skupić się na czteroosobowych zespołach, które wspólnie muszą znaleźć drogę do centrum mapy, gdzie czeka na nich główny boss, który będzie sterowany sztuczną inteligencją. Gracze, aby dotrzeć do ostatecznego rywala, będą musieli pokonać szereg etapów, które można przejść na wiele różnych sposobów. Oznacza to, że każda rozgrywka będzie różnić się od siebie w zależności od tego, którą drogę wybierzemy. Mimo rozwinięcia motywu sztucznej inteligencji rywalami zespołów na mapie będą także inne drużyny sterowane przez prawdziwych graczy! Wszystko sprowadza się więc do tego, że Ubisoft chce zrobić z Pathfinder grę typu PvPvE.

Z pozostałych ciekawych kwestii — postaci, w które będziemy się wcielać, roboczo nazywane są „bohaterami” oraz posiadają unikalne zdolności. W głównym menu gry będziemy mogli natomiast udać się do sklepu, jeździć pojazdami, skorzystać ze strzelnicy czy też wchodzić w interakcje z innymi graczami.

Źródło: Exputer

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy