Ubisoft planuje zapowiedzieć 20 gier! W tym nowy Assassin’s Creed czy Splinter Cell Remake

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

Francuski producent wpadł na bardzo ambitny pomysł. Ubisoft planuje zapowiedzieć dwadzieścia nadchodzących tytułów podczas ogromnej prezentacji. W grę wchodzą tutaj takie uznane marki jak Assassin’s Creed, Prince of Persia czy Splinter Cell.

Ubisoft szykuje potężne fajerwerki

Ubisoft

Przede wszystkim musimy zacząć od tego, ze informacje pochodzą wprost od znanego branżowego dziennikarza — Toma Hendersona. Leaker od wielu lat słynie z przewidywania ruchów największych producentów gier. Teraz uwaga Hendersona została skierowana na Ubisoft. Zdaniem dziennikarza francuska firma planuje wkrótce zorganizować duże wydarzenie, podczas którego zaprezentuje dwadzieścia tytułów, które są w fazie produkcji.

Zobacz też: Wiedźmin 4 — kto powinien być głównym bohaterem?

Ubisoft mimo rangi eventu chce uniknąć zagłuszenia ze strony konkurencji. W związku z tym całe wydarzenie ma odbyć się przed tegorocznym E3. Targi te odbędą się natomiast w okolicach czerwca. Liczba dwudziestu gier, które są w trakcie tworzenia jednocześnie, na pewno robi wrażenie. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że niektóre tytuły to mniejsze gry lub produkcje mobilne. Podczas prezentacji nie zabraknie jednak ogromnych marek takich jak Assassin’s Creed, Prince of Persia, Splinter Cell czy Avatar. Przyjrzyjmy się najciekawszym produkcjom, które mogą zostać ogłoszone podczas zbliżającego się wydarzenia.

Assassin’s Creed Infinity

Assassin's Creed Infinity

To najambitniejszy projekt w historii serii o Asasynach. Nad grą pracuje kilka oddziałów Ubisoftu, a jej cechą charakterystyczną ma być możliwość importowania do niej wszystkich przyszłych tytułów z cyklu. Jedną z głównych ról w Assassin’s Creed Infinity ma odegrać Animus, który jest jednym z atrybutów każdej części gry. Tytuł wciąż pozostawia wiele pytań, a do tego jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Aktywnie nad pracami czuwa Ubisoft Montreal oraz Ubisoft Quebec, a gra ma zadebiutować w 2024 lub 2025 roku.

Assassin’s Creed Rift

Assassin's Creed Rift

Spokojnie, nie jest to drugi duży tytuł z serii. Assassin’s Creed Rift ma być poboczną produkcją, która rozwinie jeden z wątków pojawiających się w Valhalli. Bardzo możliwe, że gra uzupełniająca pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Jeśli tak, wydarzy się to najprawdopodobniej w czwartym kwartale. Możliwe jednak, że premiera zostanie przesunięta na początek przyszłego roku.

Według pozostałych plotek Rift przybliży nam postać Basima i zabierze graczy do Bagdadu. Rozgrywka ma skupiać się głównie na skradaniu, a walka byłaby tam dopiero ostatecznością. Spin-off serii ma być ukłonem w stronę pierwszych części cyklu, gdzie wcielaliśmy się w Altaïra czy Ezio.

The Division Heartland

The Division Heartland

Odchodzimy już od serii o Asasynach na rzecz gry free-to-play. The Division Heartland to FPS, który jest już w ostatnich etapach dopieszczania i już wkrótce zostanie wydany. Bardzo możliwe, że tytuł trafi do sieci nawet w najbliższych miesiącach. FPS będzie także pierwszą z trzech darmowych gier, które zostaną wypuszczone z ramienia Ubisoftu.

Prince of Persia: Piaski Czasu (Remake)

Klasyczny tytuł może doczekać się swojej premiery już wkrótce. Oryginalna gra pochodzi z 2003 roku, a jej nowe wydanie jest opracowywane od 2020 roku. Na ten moment niestety nie wiemy, kiedy w końcu ujrzy ono światło dzienne. Wszystko wyjaśni się najprawdopodobniej podczas eventu.

Prince of Persia

Prince of Persia

Remake klasycznych Piasków Czasu nie jest jednym projektem z serii, nad którym pracuje Ubisoft. W planach francuskiej firmy znajduje się również stworzenie kompletnie nowego tytułu. Aktywne prace nad projektem prowadzi oddział z Montpellier. Gra ma być utrzymana w konwencji platformówki 2,5D. Główną inspirację dla twórców stanowi Ori.

Splinter Cell (Remake)

Temat odświeżenia klasycznego Splinter Cella przewijał się od dłuższego czasu. Remake jest na wczesnym etapie rozwoju, ale gracze mogą spodziewać się pierwszego dużego trailera gry już na zbliżającym się wydarzeniu. Sama produkcja na rynku pojawi się natomiast najpewniej w 2024 lub 2025 roku.

Avatar: Frontiers of Pandora

Premiera tego tytułu była już kilkukrotnie przekładana, ale wszystko wskazuje na to, że już wkrótce poznamy więcej szczegółów. Podczas dużego wydarzenia mamy być świadkami prezentacji zwiastuna oraz innych materiałów dotyczących Avatar: Frontiers of Pandora.

Mario + Rabbids Sparks of Hope

Coś dla fanów najsłynniejszego hydraulika w świecie gier! Sequel Mario + Rabbids: Kingdom Battle ma różnić się od swojego poprzednika. Przede wszystkim mowa tu o nowym podejściu twórców do kwestii taktycznych. Dobrą wiadomością dla fanów gry jest na pewno to, że Mario + Rabbids Sparks of Hope najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Pozostałe zapowiedzi

Ubisoft

Powyższe tytuły to zaledwie garstka z dwudziestu gier, które mają być częściami składowymi ogromnej prezentacji. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie tytułów, które mają pojawić się podczas wydarzenia organizowanego przez Ubisoft.

 • Skull & Bones
 • Avatar: Frontiers of Pandora
 • The Division Heartland
 • Immortals Fenyx Rising sequel
 • Assassin’s Creed Rift
 • Assassin’s Creed Infinity
 • Ghost Recon Frontline
 • XDefiant
 • Prince of Persia: Sands of Time (Remake)
 • Prince of Persia
 • The Crew 3 (Project Orlando)
 • Mario + Rabbids Sparks of Hope
 • Roller Champions
 • Beyond Good and Evil 2
 • Splinter Cell (Remake)
 • The Division Mobile
 • Kilka gry mobilnych

Źródło: Xfire

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy