Hyper Scape koniec

Ubisoft dostało nauczkę – sieciowa gra, która miała zmienić rynek, znika z niego

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Serwery Hyper Scape zostaną za kilka miesięcy wyłączone. Tym samym gra Ubisoft, która była zapowiadana jako nowe spojrzenie na battle royale, umiera. I to dość szybko, ponieważ swoją premierę Hyper Scape miało raptem niecałe dwa lata temu. Jak na grę od firmy z taką renomą, to porażka na całej linii.

Koniec Hyper Scape – serwery zostaną wyłączone

Gatunek gier battle royale jak widać nie jest dla wszystkich. Ubisoft bardzo chciał stworzyć produkcję, która przyciągnie graczy na dłużej, ale półtora roku po jej premierze opublikowano wiadomość, że Hyper Scape odchodzi w niepamięć. Gra nie cieszyła się bowiem takim zainteresowaniem na jakie Ubisoft liczyło. Poniżej możecie przeczytać oświadczenie firmy, które pojawiło się na oficjalnej stronie.

Podjęliśmy trudną decyzję, aby z dniem 28 kwietnia zakończyć rozwój gry Hyper Scape i wyłączyć jej serwery. Rozpoczynając ten projekt, postawiliśmy sobie zadanie stworzenia dynamicznej strzelanki z wertykalnymi starciami na ograniczonej przestrzeni. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszej społeczności za towarzyszenie nam w tej przygodzie, natomiast zdobyte doświadczenie wykorzystamy w przyszłych projektach. Dziękujemy członkom społeczności Hyper Scape za pasję i oddanie dla świata Neo Arcadii zarówno w grze, jak i poza nią. Wasze przywiązanie do gry, którą stworzyliśmy, pozostanie z nami już na zawsze.

Oświadczenie ze strony Hyper Scape

Zobacz też: Amazon Prime Gaming na luty – co dobrego w ofercie?

Co poszło nie tak, że gra tak szybko znika z rynku? Odpowiedzi może być tyle, co opinii na temat samej produkcji. Ta nie zaliczyła dobrego startu, a wielu recenzentów miało problem z tym, by dobrze zrozumieć zasady panujące w grze. Ubisoft chciało dobrze, ale rynek był już tak nasycony podobnymi tytułami, że trzeba było tutaj czegoś więcej. I jak widać, próbę można zaliczyć do nieudanych. Zobaczymy, czy Ubisoft wyciągnie wnioski z niepowodzenia i przygotuje kolejną sieciową strzelankę, a może skupi się na produkcjach, które gwarantują mu sukces.

Źródło: Ubisoft Hyper Scape

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy