DeLorean zapowiedział nowy elektryczny samochód!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Wskrzeszona firma DeLorean Motor Company wydała specjalne oświadczenie, którym zapowiedziała powstanie koncepcyjnego samochodu elektrycznego. Pojazd po raz pierwszy zostanie przedstawiony 18 sierpnia na znanej imprezie motoryzacyjnej Pebble Beach Concours d’Elegance.

Nowy DeLorean w drodze

DeLorean zapowiedział nowy elektryczny samochód!

Długo wyczekiwany samochód elektryczny autorstwa DeLorean niedługo trafi na scenę! Koncepcyjny pojazd przez twórców jest przedstawiany jako „kwintesencja ponad 40-letniej historii prestiżowej firmy”. Co ciekawe temat powstania elektryka od kultowego producenta przewijał się w internecie już od 2016 roku. Jednakże po sześciu latach w końcu odbędzie się oficjalna prezentacja! Nastąpi to 18 sierpnia w Kalifornii podczas trwania Pebble Beach Concours d’Elegance.

Warto zaznaczyć, że nowy DeLorean powstanie jako samochód koncepcyjny ze względu na ograniczenia finansowe firmy. Producent w specjalnym oświadczeniu poinformował także, że współpracuje z Italdesign, czyli prestiżowym projektantem, który należy do rodziny Volkswagena. Dla osób niezaznajomionych z tematem warto przytoczyć, że „oryginalna” firma, która produkowała, chociażby ikonicznego DMC-12 upadła w 1982 roku. Po 13 latach od tego wydarzenia Stephen Wynne założył nową markę, która z czasem nabyła prawa do znaku towarowego w postaci skrótu DMC.

Zobacz też: Hertz nawiązuje współpracę z Polestar — na początek zakup 65 tysięcy samochodów elektrycznych

Aktualnie „nowy” DeLorean jest prowadzony przez Joosta de Vriesa i to właśnie za jego sprawą powstanie koncepcyjny samochód elektryczny. Niestety na ten moment nie wiemy praktycznie nic o osiągach zapowiedzianego pojazdu. Fanom marki pozostaje jedynie podziwianie powyższej grafiki, która nieco zarysowuje kształt elektrycznego DeLoreana.

Spostrzegawczy internauci szybko wychwycili, że na zdjęciu promującym nowy pojazd zarysowana jest linia drzwi, które najprawdopodobniej podobnie jak w przypadku klasycznego DMC-12 będą unoszone ku górze. Jednak do ostatecznej prezentacji samochodu musimy poczekać przynajmniej do sierpnia. Przynajmniej, ponieważ firma niejednokrotnie przyzwyczajała nas do licznych opóźnień i przesunięć terminów prezentacji. Mimo wszystko, zarówno fani marki DeLorean, filmu Powrót do przyszłości jak i ogólnie motoryzacji na pewno z niecierpliwością wypatrują kolejnych informacji o nowym pojeździe elektrycznym ze skrótem „DMC” na grillu.

Źródło: The Verge & PR News Wire

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy