Hertz nawiązuje współpracę z Polestar — na początek zakup 65 tysięcy samochodów elektrycznych

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Firma Hertz, która zajmuje się wypożyczaniem aut, cudem uniknęła bankructwa, jednak teraz wraca na rynek z podwójną mocą. Amerykańskie przedsiębiorstwo zdecydowało się na zakup 65 tysięcy egzemplarzy elektrycznych samochodów marki Polestar.

Hertz pakuje ogromne pieniądze w „elektryki”

Hertz pakuje ogromne pieniądze w "elektryki"

Działająca w ponad 150 krajach na świecie firma Hertz ma w planach wzmocnienie swojej sytuacji rynkowej. Ponad 100-letnie przedsiębiorstwo w związku z pandemią COVID-19 borykało się z problemami finansowymi i prawdziwym cudem uniknęło bankructwa. Problemy powoli się uspokajają, a Hertz wzmacnia swój arsenał samochodów do wypożyczenia o 65 tysięcy pojazdów elektrycznych marki Polestar.

Zobacz też: Jaka hulajnoga elektryczna w 2022 roku jest warta uwagi? Nasz ranking modeli do miasta

Firma ma w planach zelektryfikowanie swojej floty aut a nawiązanie współpracy ze szwedzko-chińskim producentem ma pomóc w realizacji tej wizji. Wspomniane wyżej 65 tysięcy sztuk samochodów elektrycznych będzie przekazywane przedsiębiorstwu w kilku partiach na przestrzeni pięciu lat. W pierwszej kolejności nowe pojazdy trafią do Europy (wiosna 2022) a dopiero potem do Stanów Zjednoczonych oraz Australii (zima 2022).

Niestety żadna ze stron nie zdradziła szczegółów finansowych dotyczących współpracy. Analitycy rynkowi mogą jedynie snuć domysły odnośnie kwot, którymi w momencie podpisywania umowy obracały obie firmy. Model samochodu elektrycznego Polestar 2 kosztuje około 49 tysięcy dolarów, więc jeśli założymy, że Hertz zapłaciło producentowi pełną cenę, złoży się to na kwotę 3,18 miliarda dolarów! W przeliczeniu na złotówki jest to około 13,37 miliarda.

Jeszcze w zeszłym roku firma podawała, że w jej flocie znajduje się 500 tysięcy pojazdów. W związku z popularyzacją samochodów z napędem elektrycznym Hertz planuje zamienić wszystkie auta z silnikami spalinowymi na nowsze i zelektryfikowane modele. Niedawno amerykańskie przedsiębiorstwo miało złożyć podobne zamówienie na liczbę 100 tysięcy sztuk elektrycznych samochodów marki Tesla. Warto w tym miejscu wspomnieć, że po tym gdy ta informacja pojawiła się w mediach akcje zarówno firmy Hertz jak i Tesli wzrosły na giełdzie, a producent pojazdów przebił magiczną liczbę wyceny w postaci biliona dolarów.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy