5G Plusa na iPhone'ach

5G Plusa na iPhone’ach nareszcie dostępne – jak je włączyć?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

5G Plusa na iPhone’ach jest już dostępne. Przecieki na ten temat pojawiły się wczoraj rano i ostatecznie zostały potwierdzone oficjalnym komunikatem operatora. Polkomtel poinformował już, co zrobić, aby 5G w sieci Plus działało poprawnie na smartfonach z nadgryzionym jabłkiem na obudowie.

5G Plusa na iPhone’ach – jak je włączyć i skąd całe zamieszanie?

5G Plusa na iPhone'ach

W lutym informowaliśmy, że klienci Plusa skarżą się do UOKiK na 5G tego operatora. Osoby korzystające z usług telekomunikacyjnych Polkomtela twierdziły, że mają urządzenie obsługujące 5G, ale ta sieć nie działa u nich prawidłowo. Rzetelna informacja o zasadach działania technologii, np. o tym czy telefon konsumenta obsługuje częstotliwość sieci 5G danego operatora, oraz o cenie właściwej dla usługi o określonych właściwościach, ma dla konsumenta kluczowe znaczenie przy podjęciu decyzji o skorzystaniu z oferty – mówił wtedy Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, który wszczął postępowanie w tej sprawie. Urząd nie zdradził, na jakich modelach smartfonów występował problem z 5G Plusa, ale możliwe, że chodziło o urządzenia Apple.

Portal Telepolis poinformował wczoraj, że dzięki aktualizacji do iOS 15.4 na iPhone’ach zaczęło działać 5G Plusa. Świadczyć miało o tym pojawienie się dostępności sieci nowej generacji na iPhonie 12 Pro z kartą SIM od Plusa po aktualizacji systemu iOS. Również z pomiarów w teście Speedtest wynikało, że po aktualizacji smartfon zaczął wykorzystywać 5G. Nie ma tu mowy o zbiegu okoliczności, bowiem Plus wydał komunikat, który ostatecznie wyjaśnia sprawę. Informujemy, że wraz z aktualizacją systemu iOS do wersji 15.4, smartfony iPhone w sieci Plus uzyskały dostęp do technologii 5G – ogłosił operator. Sieć nowej generacji jest dostępna dla wszystkich modeli iPhone z serii 13, 12, a także dla zaprezentowanej ostatnio najnowszej odsłony iPhone’a SE.

Co dokładnie trzeba zrobić, aby iPhone zaczął łączyć się z 5G w sieci Plus? Najpierw należy wejść w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia i zaktualizować system iOS do najnowszej wersji. Kolejny krok to wybranie opcji Ustawienia > Ogólne > To urządzenie i zastosowanie się do wyświetlanej na ekranie instrukcji aktualizacji ustawień operatorskich.

Czytaj także: Mobilne stacje bazowe, startery na poczcie – operatorzy reagują na sytuację w Ukrainie

Oczywiście, żeby korzystać z 5G, trzeba być w zasięgu tej sieci. Z danych opublikowanych przez Plusa pod koniec ubiegłego roku wynika, że sieć nowej generacji oferowana przez tego operatora dociera do 800 miejscowości w Polsce, w których mieszka ok. 19 milionów osób. Pełna lista miejscowości z 5G Plusa jest dostępna na naszym portalu.

źródło: Telepolis, Plus

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy