operatorzy reagują na sytuację w Ukrainie

Mobilne stacje bazowe, startery na poczcie – operatorzy reagują na sytuację w Ukrainie

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Za naszą wschodnią granicą wciąż jest bardzo niebezpiecznie. Operatorzy reagują na sytuację w Ukrainie, dostosowując swoje działania związane z infrastrukturą oraz ofertą do bieżących potrzeb. Przy granicy powstają dodatkowe stacje bazowe, a obywatele Ukrainy mogą odbierać darmowe startery m.in. w placówkach pocztowych.

Tak operatorzy reagują na sytuację w Ukrainie

Orange poinformował, że w kluczowych punktach, w których pojawiają się rodziny z Ukrainy, montuje dodatkowe mobilne stacje bazowe oraz udostępnia darmowe WiFi. Utrzymanie łączności na terenach przygranicznych i zapewnienie możliwości kontaktu z bliskimi dla uchodźców jest absolutnie niezbędne – oświadczył pomarańczowy operator. Mobilne stacje bazowe Orange uruchamia wspólnie z T-Mobile w ramach spółki NetWorkS!. Pierwsze takie obiekty pojawiły się w Medyce i Horodle. Na powyższych zdjęciach możecie zobaczyć, jak wygląda taka infrastruktura. Nowe stacje bazowe mają poprawić dostępność usług dla klientów operatorów oraz gości z Ukrainy korzystających z roamingu własnych operatorów. Prowadzone działania są koordynowane z Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

Pomarańczowy operator udostępnił darmowe WiFi w punktach recepcyjnych w Korczowej, Dołhobyczowie, Lubyczy Królewskiej, Medyce, Horodle i Przemyślu. W przyszłości bezpłatny internet ma być również dostępny w kolejnych punktach. Z kolei Plus po ogłoszeniu, że oferuje obywatelom Ukrainy telefony za złotówkę, zaprezentował kolejne propozycje wsparcia.

Darmowe startery Plusa i Plusha są dostępne w punktach recepcyjnych, w salonach operatora na terenie całego kraju, a także w wybranych sklepach Żabka, Immedio, Relay i 1Minute, salonach Ruch, Kolporter, Świat Prasy, Media Star, na stacjach paliw Shell i Circle K oraz w placówkach Poczty Polskiej. Na każdym starterze aktywowany jest już bezpłatny pakiet 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie i pakiet 10 GB. Poza pakietami stawka za połączenie na Ukrainę wynosi 19 groszy – przypomina Plus. Na poczcie są również dostępne bezpłatne startery Orange. Pomarańczowy operator daje obywatelom Ukrainy na start 100 minut do ich kraju, rozmowy, SMS-y i MMS-y w Polsce bez limitu oraz 30 GB internetu – to wszystko jest ważne przez miesiąc.

Czytaj także: Play może kupić UPC — Komisja Europejska wyraziła zgodę

Plus proponuje również bezpłatny pakiet 500 MB w roamingu dla wolontariuszy pracujących przy granicy polsko-ukraińskiej. Ich telefony często łączą się z ukraińskimi sieciami komórkowymi. Darmowy pakiet ma pozwolić im uniknąć opłat związanych z roamingiem. Bonus aktywuje się automatycznie na smartfonie w sieci Plus, który połączy się z ukraińską siecią.

źródło: mat. prasowe, zdjęcie główne: T-Mobile

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy