Trzy smartfony ułożone jeden na drugim z kolorowymi tłami na ekranach tworzącymi efekt gradientu.

Premiera iPhone SE 3 – sprawdzona formuła teraz z 5G! Apple nie zawiodło?

2 minuty czytania
Komentarze

Zgodnie z przewidywaniami za nami premiera iPhone SE 3 (5G), który zachował swoją tożsamość i otrzymał sprawdzone rozwiązania. W małej obudowie zmieścił się wydajny procesor A15 Bionic, modem 5G, przyzwoita bateria i całkiem niezły aparat. To wszystko za zaledwie 100 złotych więcej niż poprzednik. Czy znowu inżynierowie z Cupertino trafili w dziesiątkę i szykuje się prawdziwy hit?

Premiera Apple iPhone SE 3 5G: telefon skrojony na miarę

premiera apple iphone se 3 5g specyfikacja cena

W erze wielkich smartfonów potocznie nazywanych patelniami, pojawienie się kolejnego modelu SE jest jak powiew świeżości. Ktoś mógłby powiedzieć, że 4,7-calowy wyświetlacz z oldschoolowymi ramkami w 2022 roku to jednak trochę za mało. Z miejsca odpowiedziałbym wówczas „zwycięskiej koncepcji się nie zmienia„.

O słuszności idei nie trzeba zresztą przekonywać, patrząc na sukces poprzednika i użytkowników, dla których wielkość telefonu nadal jest bardzo ważnym kryterium przy doborze słuchawki. W stosunku do poprzedniego modelu pojawiło się także wytrzymalsze szkło (Ceramic Shield).

iphone se

Mały, ale wariat — taki jest Apple iPhone SE 3 5G

Sam rozmiar to oczywiście nie wszystko. Nowy iPhone SE jest również bardzo sprawnym i wydajnym urządzeniem o mocnej specyfikacji technicznej. Zastosowany wcześniej w iPhone 13 czip A15 Bionic zapewni dostęp między innymi do HDR 4 i Deep Fusion, z czego ucieszą się fani strzelania fotek i selfie. Te będziemy mogli zapisywać na jednej z trzech dostępnych pamięci: 64, 128 lub 256 GB.

12-megapikselowy sensor połączono tutaj z technologią, która wykorzystuje AI i silnik neuronowy procesora do wyciągania większej ilości szczegółów ze zdjęć. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie zaawansowanej stabilizacji obrazu. Wsparcie standardu 5G i Touch ID (czytnik znajduje się pod ekranem), jest już wisienką na torcie.

Zobacz też: Lubisz grać na smartfonie? Zobacz, jak możesz zaoszczędzić.

Czy wszystkie te usprawnienia są warte 100 zł więcej na premierę (2299 zł)? Na to pytanie każdy musi już sam odpowiedzieć. iPhone SE zadebiutuje w Polsce 18 marca, a przedsprzedaż rusza tydzień wcześniej – 11 marca o godzinie 14 na stronie: kup iPhone’a SE – Sklep Apple Polska

Motyw