działania operatorów związane z Ukrainą

Darmowe rozmowy i SMS-y od operatorów w związku z sytuacją w Ukrainie

2 minuty czytania
Komentarze

Pojawiają się kolejne działania polskich operatorów komórkowych związane z Ukrainą i panującą tam sytuacją. Po darmowych starterach dla osób przyjeżdżających zza wschodniej granicy i obniżonych stawkach na połączenia przyszedł czas na następne kroki. Co proponują Play, T-Mobile oraz Orange?

Działania operatorów związane z Ukrainą

Play ogłosił, że od 3 marca można korzystać z usługi Tańsze połączenia i SMS-y na Ukrainę. Do końca miesiąca połączenia oraz SMS-y do numerów w sieciach Kyivstar, Vodafone oraz lifecell są darmowe. Usługę można włączyć kodem *111*201*1# lub w aplikacji Play24. Fioletowy operator przygotował również pakiet dla osób korzystających z ofert na kartę. Zawiera on nielimitowane rozmowy i SMSy na Ukrainę (do ukraińskich sieci komórkowych Kyivstar, Vodafone, lifecell), 120 minut na połączenia w Polsce i 10 GB internetu. Pakiet można aktywować kodem *111*1213*1# lub w Play24. Osobom, które już wcześniej aktywowały poprzednią wersję pakietu (ze 120 minutami), operator sam zmieni go na nowszy i bardziej rozbudowany. Ostatnia ważna zmiana dla obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce to przedłużenie ważności kont obcokrajowców przez Play o 100 dni.

Fioletowy operator przygotował również coś dla swoich klientów przebywających w Ukrainie. Od 4 marca zmianie ulega roaming w tym kraju. Połączenia wychodzące na numery polskie i ukraińskie oraz przychodzące, SMSy i MMSy będą darmowe, a transmisja danych rozliczana po tej samej stawce co w Unii Europejskiej, czyli 14,36 zł/1 GB — poinformował fioletowy operator. Dodał też, że zmiany obowiązują we wszystkich ofertach Play.

T-Mobile automatycznie wyzerował klientom abonamentowym opłaty za połączenia międzynarodowe z Polski do Ukrainy. Od 4 marca połączenia w roamingu w Ukrainie będą bezpłatne, a stawka za transmisję danych zrównana ze stawką dla UE — ogłosił również magentowy operator. Z kolei Orange udostępnił w usłudze Flex darmowy pakiet 100 minut rozmów do Ukrainy. Żeby go otrzymać, trzeba wpisać kod UKRAINA w zakładce z kodami promocyjnymi w aplikacji Flex. Pakiet jest ważny przez 30 dni. Pomarańczowy operator zwraca uwagę na to, że już przed rosyjską inwazją z Flexa korzystało prawie 7 tysięcy osób z Ukrainy.

Czytaj także: Rekonfiguracja stacji bazowych przy granicy z Ukrainą — cel to poprawa przepustowości

Plus wprawdzie nie ogłosił jeszcze kolejnych nowości w ofercie związanych z sytuacją zza wschodnią granicą, jednak warto przypomnieć o darmowych starterach tego operatora. Mogą je otrzymać obywatele Ukrainy w punktach sprzedaży Plusa w całej Polsce. Tydzień temu operator ogłosił też pakiety i promocyjne stawki.

źródło: mat. prasowe

Motyw