operatorzy pomagają Ukraińcom

Darmowe startery we wszystkich salonach i nie tylko — operatorzy pomagają Ukraińcom

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Operatorzy komórkowi działający w Polsce pomagają Ukraińcom na różne sposoby. Osoby przekraczające polsko-ukraińską granicę mogą liczyć m.in. na bezpłatne startery, specjalną ofertę telekomunikacyjną na start oraz pomoc wolontariuszy w zarejestrowaniu karty SIM. Plus i T-Mobile rozszerzają wsparcie o kolejne elementy.

Tak operatorzy pomagają Ukraińcom

Dwa dni temu informowaliśmy, że Plus rozdaje darmowe startery obywatelom Ukrainy. Podobnie postąpili inni najwięksi operatorzy w Polsce. Osoby przekraczające granicę mogły otrzymać kartę SIM oraz pomoc w jej zarejestrowaniu. Teraz Plus ogłosił rozszerzenie swojej propozycji. Obywatele Ukrainy mogą otrzymać bezpłatny starter w każdym punkcie sprzedaży Plusa na terenie całej Polski. Wystarczy, że pokażą swój paszport. Do wyboru są startery Plusa oraz Plusha.

Na każdym starterze jest aktywowany pakiet 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone w Ukrainie. Obywatele Ukrainy mogą aktywować również darmowy pakiet internetowy 10 GB włączany krótkim kodem *136*11*9999#. Każdy starter aktywowany i zarejestrowany na paszport ukraiński ma dłuższą ważność — zamiast 15 dni wynosi ona 30 dni. Dotyczy to wszystkich starterów Plusa i Plusha na rynku.

Dystrybucję bezpłatnych kart SIM dla obywateli Ukrainy na cały kraj (na salony, ale również np. sklepy Żabka, Biedronka i salony prasowe InMedio) rozszerzył także T-Mobile. Magentowy operator ogłosił również, że od dziś wprowadza nielimitowane połączenia międzynarodowe i SMS-y do Ukrainy dla wszystkich swoich klientów. Użytkownicy T-Mobile na kartę, Heyah oraz MIX mają włączoną tę opcję automatycznie i mogą z niej korzystać do końca miesiąca, natomiast klienci z abonamentem mogą aktywować usługę np. w aplikacji Mój T-Mobile lub wysyłając SMS-a o treści TAK pod numer 80008.

Kolejna propozycja dla wszystkich użytkowników ofert na kartę w T-Mobile to pakiet 100 bezpłatnych minut na rozmowy w Polsce. Można go aktywować, wysyłając SMS-a o treści TAK pod numer 80405. Dodatkowo osoby z numerem na kartę mogą liczyć w najbliższym czasie na darmowe 3 GB w roamingu. Z kolei klienci biznesowi otrzymają obniżone stawki za korzystanie z internetu w roamingu na terenie Ukrainy. Ceny będą takie, jak w UE.

Czytaj także: Facebookowi skończyła się cierpliwość – rosyjskie media mają przechlapane

Od 4 marca T-Mobile znosi opłaty roamingowe dla osób korzystających z jego kart SIM na terenie Ukrainy. Magentowy operator uruchomi tę usługę automatycznie. Jednocześnie do końca marca będziemy automatycznie przedłużać ważność kont Ukrainek i Ukraińców korzystających z Heyah na kartę i T-Mobile na kartę o 100 dni — obiecuje T-Mobile.

źródło: mat. prasowe

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy