Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 dodaje do cutscenek język migowy

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Producent gry Forza Horizon 5, czyli Playground Games zdecydował się na bardzo chwalebny ruch. Od dzisiaj jeszcze więcej wrażeń z rozgrywki będą mogły czerpać osoby głuchonieme oraz słabosłyszące. Tytuł został bowiem wzbogacony o język migowy, który pojawi się w licznych cutscenkach.

Forza Horizon 5 staje się jeszcze dostępniejsza

Forza Horizon 5

Playground Games potwierdziło, że język migowy w dialektach brytyjskim oraz amerykańskim pojawi się w grze wraz z dzisiejszą aktualizacją. Producenci zaprezentowali, jak będzie działała nowa opcja za pomocą filmu na platformie YouTube. Jest to pierwsze tego rodzaju ułatwienie pojawiające się w grach od Xbox Game Studios. Nowy język został dodany do ponad 150. cutscenek.

Aktualizacja ma sprawić, że gracze głuchoniemi oraz słabosłyszący będą mogli w pełni podążać za dynamiczną rozgrywką w Forza Horizon 5. Producenci między innymi w taki sposób chcą integrować społeczność i nie wykluczać z niej żadnych osób. Aby aktywować nową funkcję, należy wejść w Ustawienia gry, następnie wybrać opcję Ustawienia dostępu i wybrać język migowy w obrazie.

Zobacz też: Co przyniesie nam FIFA 23? Cross-play oraz inne nowości w planach EA!

Poza powyższą opcją do gry wkrótce ma trafić także wiele nowego contentu. W Forza Horizon 5 pojawią się między innymi nowe samochody. Gracze będą mogli odblokować takie pojazdy jak:

  • KTM X-Bow GT4,
  • Toyota 4Runner TRD Pro
  • Noble M600
  • Nissan GT-R Nismo (R35)
  • Ford Mustang SVO
  • Toyota Tundra TRD Pro
  • Noble M400
  • Ferrari 488 Challenge (#25 Corse Clienti)

Poprawce ulegną także niektóre elementy rozgrywki, które w ostatnim czasie nie funkcjonowały tak, jak trzeba. Dodatkowo w grze pojawi się specjalna arena przeznaczona do kaskaderskich wyczynów. O wszystkich nowościach możecie przeczytać na oficjalnej stronie producenta.

Źródło: GamesRadar/Playground Games

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy