Co przyniesie nam FIFA 23? Cross-play oraz inne nowości w planach EA!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Seria gier FIFA jest jedną z najbardziej elektryzujących w całej branży wirtualnej rozrywki. Najnowsza odsłona cyklu ukaże się jak co roku w okolicach przełomu września i października. Jednak jakie nowości zobaczymy w grze FIFA 23?

Tego jeszcze nie grali — FIFA 23 z funkcją cross-play?

FIFA 23 nowości

Znany branżowy specjalista — Tom Henderson, który słynie z trafnych przewidywań, podzielił się z graczami swoimi nowymi informacjami. Dziennikarz za pośrednictwem serwisu Xfire umieścił wpis, w którym przekazuje nam jakie nowości pojawią się w grze FIFA 23. Przede wszystkim trzeba jednak zacząć od tego, że czołowa seria Electronic Arts weszła niedawno w konflikt z federacją piłkarską, przez co wciąż nie wiemy, pod jaką nazwą gra zadebiutuje na rynku. Jednak w związku z umowami i licencjami wszystko wskazuje, że przynajmniej FIFA 23 wciąż będzie funkcjonować pod takim tytułem.

Przechodząc już do wspomnianych nowości — gracze zostaną przede wszystkim wyposażeni w funkcję cross-play. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii serii użytkownicy komputerów osobistych oraz konsol PlayStation i Xbox będą mogli połączyć się w rozgrywce. Kolejna nowość to wprowadzenie do gry Mistrzostw Świata zarówno mężczyzn jak i kobiet! Gracze będą mogli rozegrać te prestiżowe turnieje w ramach praw uzyskanych od FIFA.

Zobacz też: [Retro Recenzja] Pro Evolution Soccer 6 – najlepsza gra piłkarska w historii?

Dodatkowo EA wprowadzi do gry kolejne licencjonowane ligi dzięki, którym rozgrywka zostanie urozmaicona. Po publikacji wpisu Tom Henderson wrzucił na swojego Twittera post, w którym przedstawia nowe ligi, które pojawią się w FIFA 23. Będzie to FA Women’s Super League, Bundesliga kobiet, NWSL oraz Division 1 Féminine. Wszystkie te rozgrywki to oczywiście ligi kobiece.

Zmianom ulegnie również gameplay. Zgodnie z doniesieniami EA pracuje nad ulepszeniem technologii Hypermotion. Poprawkom ulegnie przede wszystkim odwzorowanie ruchów prawdziwych piłkarzy. Producent odchodzi od słynnych kombinezonów motion capture na rzecz rejestrowania zawodników w realnym życiu za pomocą kamer stadionowych. Zmiana sprawia, że EA jest teraz w stanie zebrać sto razy więcej danych odnośnie ruchów piłkarzy, niż miało to miejsce podczas procesów tworzenia poprzednich części gry.

Źródło: Xfire

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy