Vectra Play problemy

Klienci Vectry oraz Play mają dziś duże problemy z internetem

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Z danych w serwisie DownDetector wynika, że osoby, którym internet dostarczają Vectra i Play, mają dziś z nim duże problemy. Użytkownicy zgłaszają liczne awarie oraz proszą operatorów o reakcję na Facebooku. Operatorzy odnieśli się do zaistniałej sytuacji.

Vectra i Play — problemy z internetem

źródło: DownDetector

Dziś po godzinie 9:00 liczba zgłaszanych problemów z usługami Vectry w serwisie DownDetector zaczęła gwałtownie rosnąć. O 9:39 odnotowano aż 16 398 raportów. Sytuacja uspokoiła się godzinę później, choć nadal nie wszystkim internet działa prawidłowo. Aż 94% zgłoszeń dotyczy problemów z internetem stacjonarnym. Znów nie ma internetu w Białymstoku!!!!! Nie można pracować. Jesteście niepoważni, nieprofesjonalni i nieuczciwi. Na szczęście skończyła mi się umowa z wami i mogę zmienić operatora, co zrobię jeszcze dziś! – napisał jeden z użytkowników Facebooka na profilu Vectry. Operator przeprosił za niedogodności. Niestety, mogą w tej chwili występować problemy z dostępem do usługi. Nasi technicy pracują już nad usunięciem usterki — napisał.

Również po godzinie 9:00 gwałtownie rosnąć zaczęła liczba zgłaszanych problemów z usługami Play. Szczyt nastąpił o 9:40, gdy zgłoszeń było 2675. Podobnie jak w przypadku Vectry, po ok. godzinie liczba zgłaszanych awarii znacząco zmalała. Większość problemów dotyczy internetu mobilnego. Drodzy, wiemy o tych utrudnieniach i zapewniamy, że działamy, żeby je naprawić. Prosimy o wyrozumiałość – staramy się jak najszybciej przywrócić prawidłowe działanie sieci — tak zwrócił się do swoich klientów fioletowy operator.

Czytaj także: Plus i Orange też rozdają darmowe startery obywatelom Ukrainy

Z danych w serwisie DownDetector wynika, że problemy zgłaszali dziś też klienci m.in. Orange, Netii oraz UPC, jednak w tych przypadkach liczba zgłoszeń nie przekraczała kilkuset w szczytowym momencie. Wygląda na to, że początek tygodnia rozpoczyna się od kilku większych awarii, bo problemy dotyczą również Blika i bankowości internetowej. Miejmy nadzieję, że w najbliższych godzinach sytuacja całkiem wróci do normy.

AKTUALIZACJA

Vectra twierdzi, że ok. godziny 10:00 działanie wszystkich usług zostało przywrócone.

źródło: DownDetector, Facebook

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy