Plus Orange darmowe startery

Plus i Orange też rozdają darmowe startery obywatelom Ukrainy

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Plus i Orange to kolejni polscy operatorzy, którzy ogłosili, że rozdają darmowe startery obywatelom Ukrainy. Chodzi o osoby, które uciekając przed wojną, przekraczają granicę polsko-ukraińską. Dzięki wsparciu mogą od razu skontaktować się z rodziną i znajomymi.

Plus i Orange rozdają darmowe startery

Wczoraj informowaliśmy, że Play i T-Mobile rozdają bezpłatne startery uchodźcom z Ukrainy. Pozostali najwięksi operatorzy działający w Polsce, czyli Plus i Orange, również zdecydowali się na taki krok. Od piątku przekraczającym polską granicę obywatelom Ukrainy rozdaliśmy ponad 4 tys. starterów Orange i pomagamy je rejestrować — poinformował na Twitterze Wojciech Jabczyński, rzecznik pomarańczowego operatora. Każdy starter pozwala przez miesiąc dzwonić, wysyłać SMS-y i MMS-y w Polsce, a także daje 100 minut do Ukrainy i 30 GB internetu. Na tym jednak nie koniec. Zrezygnowaliśmy z opłat roamingowych za transmisję danych dla użytkowników sieci Vodafone Ukraine — poinformował rzecznik Orange Polska. Ukraiński operator ma móc dzięki temu wprowadzić specjalną ofertę dla swoich klientów, którzy przebywają w Polsce.

Obywatele Ukrainy mogą otrzymać w punktach recepcyjnych także bezpłatne startery Plusa i Plusha. Te pierwsze zawierają 6 GB internetu oraz 5 zł na koncie, a drugie – 12 GB internetu oraz 5 zł na koncie. Żeby zacząć korzystać ze starterów, trzeba je zarejestrować, w czym pomagają osoby w punktach recepcyjnych. Ich lista znajduje się poniżej.

  • była Szkoła Podstawowa w Łodynie, Łodyna 41, Ustrzyki Dolne
  • Szkoła Podstawowa im. Poety Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, Krowica Sama 183
  • Hala Sportowa w Medyce, Medyka 285
  • Świetlica Wiejska w Korczowej, Korczowa 155
  • Pałac Suchodolskich, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, ul. Parkowa 5, Dorohusk
  • Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Spółdzielcza 8, Dołhobyczów
  • Zespół Szkół w Horodle, ul. Piłsudskiego 58, Horodło
  • Dworzec PKP w Przemyślu, plac Legionów 1, Przemyśl
  • Punkt autobusowy, Tesco, ul. Lwowska 40, Przemyśl
  • Przejście Graniczne Korczowa.

Czytaj także: T-Mobile, Orange, Play i Plus — specjalne oferty związane z sytuacją na Ukrainie, darmowe minuty, GB i SMS-y, obniżone stawki

Działania Plusa mają jeszcze dziś zostać rozszerzone o kolejne punkty.

źródło: mat. prasowe, Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy