TCL Ultra Flex

Ekran na zewnątrz czy wewnątrz? Składak TCL daje obydwie te opcje

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Samsung jest obecnie królem składanych smartfonów, jednak TCL nie zamierza się temu biernie przyglądać. Chiński gigant jednak bardzo dobrze wie, że kopiując Koreańczyków, nigdy ich nie pokona. Dlatego też postanowił zaryzykować i stworzyć smartfon, na który projektanci Samsunga się nie odważyli. Oto TCL Ultra Flex — pierwszy smartfon z 360-stopniowym zawiasem.

TCL Ultra Flex

TCL Ultra Flex

Założenia tego projektu są niesamowite. Dostajemy bowiem wyświetlacz, który możemy zarówno zamknąć wewnątrz, jak i wywinąć na zewnątrz. To tak, jakbyśmy mieli Samsunga Galaxy Fold i Huaweia Mate X w jednym urządzeniu. Podstawka pod smartfona? Po co to komu? Wystarczy go przymknąć ekranem na zewnątrz. Podobnie jak przy chęci korzystania z urządzenia jedną ręką. Do tego chowając smartfon do kieszeni, nie musimy narażać ekranu na żadne uszkodzenia. Można go także wygiąć tak, aby przypominał małego laptopa. Ot, pełna dowolność w korzystaniu.

Zobacz też: Społeczność Android.com.pl wspiera Ukrainę — oto nasza zbiórka

I tu rodzi się pytanie: czemu Samsung o tym nie pomyślał? Odpowiedzią jest relacja dziennikarza portalu Engadget.

(…) jest on tak podatny na pęknięcia, że urządzenie, które widzieliśmy podczas prezentacji w Nowym Jorku, nigdy się nie włączyło. Jego 8-calowy, 2480 × 1860 PLP AMOLED ekran pozostał rozczarowująco ciemny, (…). Za każdym razem, gdy składałem i rozkładałem urządzenie, większość ruchów była płynna, aż do momentu, gdy połówki ekranu były bliskie zetknięcia. Wtedy wydawało niepokojące dźwięki i czułem, jakbym kruszył płatki śniadaniowe.

Nie brzmi to jak urządzenie, które byłoby w ogóle bliskie ukończeniu. Co więcej, TCL nie chciało pochwalić się szczegółami na temat samego zawiasu, czy zastosowanego ekranu. Warto jednak wziąć pod uwagę, że zarówno sam panel, jak i znajdująca się przy nim elektronika są poddawane w tym przypadku o wiele większym naprężeniom, niż u konkurencji. Wszystko przez konieczność wykręcania go w obydwie strony. Z relacji dziennikarza Engadget wynika wręcz, że urządzenie to w trakcie pokazów mogło już zostać uszkodzone. Nie jest to więc najszczęśliwszy z pokazów firmy na MWC 2022. O wiele lepiej wypadł składany i rozwijany smartfon producenta.

Źródło: Engadget

Społeczność Android.com.pl dla Ukrainy — zbiórka na platformie siepomaga.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy