ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
TCL składany rozsuwany smartfon

TCL pokazało prototyp smartfona, który się składa i rozwija jednocześnie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

TCL to marka, która może u nas nie jest zbyt popularna, ale wiele się może jeszcze zmienić. Firma pokazała na targach w Chinach prototyp smartfona ze składanym i rozwijanym ekranem. I mowa tutaj o połączeniu tych dwóch rzeczy, czego do tej pory nikt nie odważył się jeszcze zrobić. Wprawdzie zanim sprzęt pojawi się na rynku może się jeszcze wiele wydarzyć.

Prototyp TCL – składany i rozwijany wyświetlacz w jednym

Widzieliśmy już smartfony, które miały rozwijany ekran. Taki prototyp zaprezentowało OPPO, a ich OPPO X 2021 był zdecydowanie jednym z ciekawszych sprzętów tego roku. Wielka szkoda, że sprzęt nie trafił do sprzedaży, ale to może zmienić niedługo vivo. Składanych smartfonów mamy na rynku za to całkiem sporo, a to głównie za sprawą Samsunga, choć i Huawei oraz Xiaomi mają takie w swojej ofercie. Teraz do wejścia na ten rynek może szykować się TCL. Na targach, które odbywają się w Chinach zaprezentowano bowiem prototyp smartfona, który jednocześnie się rozwija i składa.

Urządzenie już działa, co można zobaczyć na filmie, ale zanim faktycznie pojawi się w produkcji, mogą minąć jeszcze lata. Pod warunkiem, że TCL w ogóle zdecyduje się na wprowadzenie takie rozwiązania. To może być bowiem zbyt droga rzecz, by konsumenci się nią zainteresowali. Same składane smartfony potrafią kosztować bardzo dużo, a jak dojdzie do tego jeszcze element rozwijania, to cena poszybuje w kosmos.

Zobacz też: Darmowe i przecenione aplikacje w Google Play Store.

O specyfikacji smartfona od TCL wiadomo niewiele. Wyświetlacz to OLED, który po złożeniu ma przekątną 6,87 cala. Po rozłożeniu jest już to 8,55 cala, a jeżeli do tego jeszcze rozsuniemy ekran, ten będzie miał przekątną 10 cali. Mowa więc o wymiarach zbliżonych do tabletu. Widać, że w kwestii oprogramowania TCL musi jeszcze sporo dopracować, ale smartfon teoretycznie już działa. Obecnie to jedynie ciekawostka, ale pokazuje, że smartfony będą nas mogły jeszcze czymś zaskoczyć. Co sądzicie o takim pomyśle?

Źródło: Fold Universe / PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy