darmowe startery dla uchodźców

Play i T-Mobile rozdają darmowe startery uchodźcom z Ukrainy

2 minuty czytania
Komentarze

Operatorzy telekomunikacyjni działający w Polsce przygotowali darmowe startery dla uchodźców z Ukrainy. Wolontariusze oraz pracownicy Play i T-Mobile rozdają je osobom przekraczającym granicę polsko-ukraińską. Oferują również wsparcie w zarejestrowaniu numeru, co ze względu na wprowadzone kilka lat temu przepisy jest konieczne, by z niego korzystać.

Darmowe startery dla uchodźców

fot. Blog Play

Jednym ze skutków trwającej inwazji Rosji na Ukrainę jest to, że wielu obywateli Ukrainy wyjeżdża z ogarniętych wojną terenów m.in. do Polski. Play i T-Mobile przygotowali wsparcie dla takich ludzi w postaci darmowych starterów. Dzięki temu obywatele Ukrainy będą mogli pozostać w kontakcie z najbliższymi zarówno telefonicznie, jak i za pośrednictwem internetu oraz na bieżąco śledzić aktualne wiadomości — wyjaśnia fioletowy operator.

Play przygotował swoje salony do wzmożonej dystrybucji starterów na terenach przygranicznych. Chodzi o 6 punktów w Medyce, 3 w Korczowej, 2 w Krościenku oraz o punkty w najważniejszych okolicznych miastach i przy kluczowych trasach. Kilka tysięcy bezpłatnych starterów czeka również w Rzeszowie i Lublinie, skąd można je szybko przetransportować na tereny przygraniczne. Fioletowy operator bierze również pod uwagę ewentualny ekspresowy transport dodatkowych starterów z magazynu w Warszawie. Dodatkowy personel w salonach operatora ma pomóc w szybkim zarejestrowaniu kart SIM.

Czytaj także: T-Mobile, Orange, Play i Plus — specjalne oferty związane z sytuacją na Ukrainie, darmowe minuty, GB i SMS-y, obniżone stawki

Wolontariusze i pracownicy magentowego operatora rozdają bezpłatne startery T-Mobile i Heyah w 9 punktach recepcyjnych na granicy (Przemyśl, Ustrzyki Dolne, Krowica Sama, Medyka, Korczowa, Lubycza Królewska, Horodło, Dołhobyczów, Dorohusk), w przygranicznych sklepach, na stacjach benzynowych oraz na dworcach PKS w Lublinie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu i na Dworcu Zachodnim w Warszawie. Karty SIM zostały tak skonfigurowane, żeby od razu można było korzystać na nich z darmowych minut, SMS-ów i GB internetu.

źródło: mat. prasowe, zdjęcie główne: Blog Play

Motyw