Orange Play ceny na Ukrainę

Orange i Play obniżają ceny połączeń na Ukrainę — znamy szczegóły

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Play oraz Orange postanowili obniżyć ceny połączeń na Ukrainę. Obniżki sięgają ponad 80%. Oprócz tego operatorzy przygotowali również pakiety darmowych minut i internetu.

Nowe ceny połączeń na Ukrainę w Orange i Play

Dziś świat obiegła informacja o zaatakowaniu Ukrainy przez wojska rosyjskie. W tym trudnym czasie Orange oraz Play postanowili przygotować specjalne oferty na połączenia i internet. Skorzystać mogą z nich wszyscy klienci operatorów, choć oczywiście najbardziej przydatne będą dla osób z Ukrainy, które mogą np. chcieć skontaktować się z rodziną, która została w ich ojczyźnie.

Orange od jutra obniża ceny połączeń na Ukrainę do 29 groszy za minutę. To taka sama stawka, jaka obowiązuje w przypadku połączeń krajowych. Oferta obowiązuje zarówno klientów z numerami na kartę jak i na abonament i działa w przypadku dzwonienia na telefony stacjonarne oraz komórkowe. Takie same zasady obowiązują również w nju mobile. Z tańszych rozmów można korzystać do 10 marca — poinformował pomarańczowy operator. Użytkownicy Orange Flex mogą dodatkowo wpisać kod UKRAINA w polu z kodami promocyjnymi w aplikacji Flex. Wtedy za darmo otrzymają pakiet 100 minut na połączenia na Ukrainę ważny 30 dni.

Również od jutra swoje oferty wdraża Play. Stawka za połączenia z numerami należącymi do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell) wyniesie tylko 5 groszy za minutę. Trzeba jednak aktywować ją kodem *111*201*1#. Oprócz tego użytkownicy ofert na kartę w Play otrzymają możliwość aktywacji bezpłatnych 120 minut na połączenia z numerami największych ukraińskich operatorów oraz 10 GB do wykorzystania w Polsce. Fioletowy operator ma poinformować o sposobie aktywacji pakietu dedykowaną komunikacją.

Czytaj także: Zmasowany atak DDoS i zastraszające SMS-y – kolejne problemy Ukrainy

Za szybką reakcję i przygotowanie specjalnych ofert operatorom podziękował odpowiedzialny za cyfryzację minister Janusz Cieszyński. Bardzo możliwe, że na podobne kroki jak Orange i Play zdecydują się inne telekomy — będziemy o tym wtedy informować na naszym portalu.

AKTUALIZACJA:

źródło: mat. prasowe, Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy