unihertz titan blackberry passport

BlackBerry niesie śmierć — firma odpowiedzialna za bezpieczny smartfon 5G ogłasza upadłość

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Istnieją takie rodzaje urządzeń, które uważane są za kultowe, a mimo wszystko sens ich dalszego istnienia nie rysuje się w jaskrawych barwach. Przykład BlackBerry, a właściwie smartfonów z fizycznymi klawiaturami QWERTY jest idealny, gdyż sporo się o nich mówi, ciepło wspomina, ale czy faktycznie są one nam jeszcze potrzebne? Prób reanimacji marki BlackBerry było już sporo, a teraz kolejną spotkała śmierć. Właściwie upadłość firmy, która podjęła się tego zadania. Otóż OnwardMobility oficjalnie ogłasza upadłość, a wraz z nią wszelkie nadzieje na powstanie wyjątkowego smartfona.

Miał być bezpieczny smartfon 5G z fizyczną klawiaturą i marką BlackBerry, a jest śmierć OnwardMobility

blackberry logo onwardmobility smierc upadlosc

Rok temu pojawiły się huczne zapowiedzi smartfona BlackBerry z 5G, później cisza, aż znowu przeprosiny za opóźnienia i ostatecznie rozwianie wszelkich wątpliwości, że projekt nie powstanie. Niemniej ostatecznego słowa nie powiedziała sama firma, aż do teraz. Otóż w najnowszym oświadczeniu pojawia się wprost informacja, że OnwardMobility ogłasza zamknięcie swojej działalności. Co prawda nie pojawia się wzmianka, że wynika to z utraty praw do marki BlackBerry lub jakichkolwiek innych przyczyn. Po prostu była to decyzja przemyślana, ale… firmie jest przykro.

Tym sposobem nie mamy już, co liczyć na pojawienie się ultrabezpiecznego smartfona 5G z fizyczną klawiaturą QWERTY i logiem BlackBerry. Przynajmniej nie od OnwardMobility. Jednak czy taki projekt będzie kontynuowany przez inne firmy? Na tę chwilę nie zanosi się na to. Na pewno nie na tak dużą skalę.

Zobacz też: Jaki ciekawie wyglądający smartfon kupić? Oto nasze propozycje.

Tylko zastanówmy się, czy faktycznie potrzebujemy takich smartfonów, które trafią do bardzo okrojonej grupy odbiorców? Zapewne tak. Tylko czy poszczególne aspekty są tak ważne, że mogą ograniczać inne funkcje urządzeń mobilnych? Fizyczna klawiatura to najczęściej ograniczenie wyświetlacza lub zwiększenie ogólnych rozmiarów, a więc cierpi ergonomia. Do tego dochodzą wątpliwości ze wsparciem i ogólną marką. Jak sami widzicie, stworzenie takiego projektu to nie lada wysiłek.

Źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy