InPost alert RCB

InPost wydłuża czas odbioru paczek z paczkomatów — powód? Alert RCB

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Alert RCB wysyłany w związku z silnym wiatrem spowodował, że InPost wydłużył czas na odbiór przesyłek z paczkomatów. Jeśli w naszej okolicy akurat mocno wieje i wolimy nie wychodzić z domu, to paczka poczeka na nas dłużej. Możemy ją odebrać, kiedy pogoda za oknem się poprawi.

InPost reaguje na alert RCB

InPost alert RCB

W ostatnim czasie alerty RCB są coraz częściej wysyłane do Polaków. Wzbudza to różne reakcje — z jednej strony jesteśmy ostrzegani przed zagrożeniami, z drugiej niektórzy odnoszą wrażenie, że ta metoda komunikacji z obywatelami jest nadużywana i powinna być zarezerwowana dla naprawdę szczególnych sytuacji. Tak czy inaczej, wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do Polaków SMS-y o treści: Uwaga! Dziś i jutro (16/17.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz.

Alert RCB? Spokojnie, twoja paczka zaczeka — w taki sposób dziś na wiadomość Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zareagował InPost. Użytkownicy aplikacji mobilnej tej firmy kurierskiej otrzymali powiadomienie z sugestią, żeby zostać w domu, a w przypadku konieczności wyjścia uważać na porywisty wiatr.

Czytaj także: To był rekordowy rok dla Blika — ogromny wzrost liczby transakcji

Jeśli warunki za oknem są bardzo złe, nie musimy ich ignorować, aby odebrać przesyłkę. Przedłużamy czas na odbiór Twojej paczki o dodatkowe 48h. Odbierz ją, kiedy pogoda się poprawi — to fragment komunikatu InPostu wyświetlanego w aplikacji.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy