Horizon Zero Dawn Forbidden West PS5 data premiery

Sony chwali się liczbami Horizon Zero Dawn przed premierą Forbidden West

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Sony Interactive Entertainment, które stoi za wydaniem Horizon Zero Dawn oraz jego sequelu — Horizon Forbidden West opublikowało ciekawy raport. Możemy przeczytać w nim, że pierwsza odsłona gry autorstwa Guerrilla Games została sprzedana w 20 milionach egzemplarzy.

Liczby Horizon Zero Dawn podbiją sprzedaż Horizon Forbidden West?

Sony chwali się liczbami Horizon Zero Dawn przed premierą Forbidden West

Statystyki sprzedażowe przedstawił szef PlayStation Studios — Hermen Hulst. Głowa oddziału firmy Sony napisała na swoim Twitterze: „Wow, Horizon Zero Dawn oficjalnie sprzedało się w ponad 20 MILIONACH kopii na całym świecie na konsolach PlayStation 4 i komputerach osobistych! Nieprawdopodobne osiągnięcie Guerrilla, ślemy gorące podziękowania dla naszych potwornie oddanych fanów! Tymczasem przygotujcie się na odwiedzenie Horizon Forbidden West w przyszłym tygodniu…”.

Tak ogromną sprzedaż gra osiągnęła już pod koniec listopada 2021 roku. Do egzemplarzy zaliczamy zarówno te w wersji na konsole PlayStation 4 jak i edycje na komputery osobiste. Horizon Zero Dawn pierwotnie zostało wydane na konsole od Sony w 2017 roku jako gra ekskluzywna. Trzy lata później tytuł zagościł również na naszych PC-tach. Dla skali warto przytoczyć, że pierwsze 10 milionów sprzedanych egzemplarzy Hermen Hulst odnotował w lutym 2019 roku.

Zobacz też: Visual Concepts szykuje dużą grę wyścigową z otwartym światem

Liczby te oznaczają, że Horizon Zero Dawn jest jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii konsoli PlayStation 4. Gra Guerrilla Games rywalizuje z tytułami takimi jak God of War (19,5 miliona sprzedanych egzemplarzy w sierpniu 2021 roku) oraz Spider-Man (około 20 milionów sprzedanych egzemplarzy). Bardzo imponującą statystyką jest również ta mówiąca o liczbie spędzonych godzin przez graczy w Horizon Zero Dawn. W listopadzie był to łącznie ponad miliard godzin!

Hermen Hulst nie bez powodu udostępnił infografikę akurat teraz. Dokładnie za tydzień 18 lutego odbędzie się bowiem premiera sequelu Horizon Zero Dawn, czyli Horizon Forbidden West. Gra trafi na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5, a już teraz można ją zamówić w przedsprzedaży.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy