Visual Concepts szykuje dużą grę wyścigową z otwartym światem

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Czujni internauci zauważyli, że Visual Concepts zabiera się do prac nad kolejnym tytułem. Tym razem twórcy takich serii jak NBA 2K czy WWE 2K wezmą się za stworzenie gry wyścigowej. Co ciekawe ma ona zostać wydana na mocy dużej licencji.

Visual Concepts ma ambitne plany

Visual Concepts

Doniesienia opierają się na ofercie pracy, która niedawno pojawiła się w internecie. Dotyczy ona prac nad „niezapowiedzianą jeszcze grą wyścigową z otwartym światem, która posiada poważną licencję”. Taki opis stanowiska pojawił się na portalu LinkedIn studia podlegającego pod Take-Two Interactive.

W Visual Concepts szukają konkretnie starszego inżyniera oprogramowania, który zająłby się trybem wieloosobowym. Doniesienia te sprawiają, że fani już teraz zastanawiają się nad tym o jakiej „poważnej licencji” mowa. Niestety na chwilę obecną nie poznaliśmy żadnych innych szczegółów dotyczących gry. Pewne wskazówki może nam dawać jedynie to, że studio poszukuje jeszcze pracowników na inne stanowiska. W Visual Concepts jest aktualnie wakat w funkcjach Senior Technical Artist, Senior Build and Automation Engineer oraz Senior Software Engineer.

Zobacz też: Harry Potter trafi na smartfony w Europie – Magic Awakend będzie karcianką z elementami… RPG

Kalifornijskie studio właśnie dopina prace nad grą WWE 2K22, a w perspektywie ma jeszcze wydanie NBA 2K23. Opierający się na licencji najlepszej ligi koszykarskiej świata tytuł trafi do nas już we wrześniu tego roku. Visual Concepts w swojej historii stworzyło już dziesiątki gier, a większość z nich to produkcje sportowe. Studio posiada osiem oddziałów, które pracowały nad takimi seriami jak NBA 2K, WWE 2K czy chociażby NHL 2K. Stworzenie gry wyścigowej byłoby na pewno powiem świeżości w szeregach kalifornijskiego wydawcy.

Źródło: Games Radar

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy