Google

Google TV, a Android TV? Czy to takie same systemy i co warto wybrać?

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Newsy

Inteligentne telewizory pozwalają na korzystanie z różnych ciekawych usług podobnie, jak ma to miejsce w przypadku smartfonów. To pozwala poszerzać horyzonty Twojej rozrywki. Wszystkimi aplikacjami oraz usługami można cieszyć się przede wszystkim za sprawą istnienia systemów operacyjnych, które tworzą dopiero całe środowisko. Google TV oraz Android TV to przykłady takich systemów. Dla wielu osób na pewno momentalnie rodzi się jedno pytanie w głowie – czy Google TV i Android TV to nie jest czasami to sami? Przez tę wątpliwość wiele razy można natknąć się na pomyłki. Google TV, a Android TV? Jakie są różnice? 

Czym jest Android TV? 

Znak zapytania
Źródło: Anemone123 from pixaby

Android TV to przede wszystkim system, który poszerza możliwości Smart TV. Dzięki systemowi można instalować aplikacje z Google Play. Do tego dochodzi również kwestia synchronizacji telefonu z inteligentnym telewizorem. W przypadku omawianego systemu operacyjnego jest ona bardzo łatwa. Możesz również instalować gry z Google Play, co na pewno docenią gracze. Dzięki temu będzie można grać w popularne tytuły na dużym ekranie. Android TV jest również ułatwieniem pod kątem synchronizacji konta użytkownika w wybranych aplikacjach. Dzięki temu zapewniasz sobie szybki dostęp do danych.

Zobacz także: Co to Android TV? O tym musisz wiedzieć przed wyborem telewizora

Zalety Android TV

Check
Źródło: krzysztof-m from pixaby

Jedną z największych zalet Android TV jest przede wszystkim możliwość instalowania aplikacji prosto z Google Play. Dzięki temu masz dostęp do wielu różnych usług. W ten sposób możesz korzystać usług edukacyjnych, komunikacyjnych oraz rozrywki na dużym ekranie. Bardzo często można spotkać się z wychwalaniem interfejsu Android TV. Jest to bardzo prosty i intuicyjny system, którego wcale nie trzeba się uczyć. Po prostu uruchamiasz urządzanie i używasz. Jeśli Twój sprzęt na to pozwala, możesz również wydawać polecenia za pomocą głosu. Działa to dokładnie tak samo jak w przypadku Asystenta Google na smartfonie. 

Pobierz Asystent Google z Google Play! 

Czym jest Google TV? 

Google
Źródło: Mizter_X94 from pixaby

Wiele osób chciałoby postawić znak równości pomiędzy Android TV oraz Google TV. Jednak nie ma takiej możliwości na chwilę obecną. Android TV został już omówiony powyżej i już co nieco wiesz na jego temat. Teraz zajmijmy się Google TV. To system, który bazuje na Android TV jednak jego założenie jest bardzo proste – jeszcze łatwiejszy dostęp do multimediów. Na chwilę obecną w Polsce na korzystanie z Google TV pozwalają poszczególne Smart TV. System operacyjny jest obecny również na pokładzie Chromecast 4 oraz wszystkich nowszych urządzaniach. Google TV jest odświeżoną wersją Android TV pod względem funkcjonalnym oraz wizualnym. W ten właśnie sposób system ma spełnić wszystkie potrzeby oraz wymagania współczesnych klientów. 

Zobacz także: Jaki Chromecast warto wybrać? Na to warto zwracać uwagę!

Czy Google TV zastąpi Android TV? 

Przszłość
Źródło: Wokandapix from pixaby

To pytanie, które ciśnie się na pewno dla wielu osób na usta. Na chwilę obecną Google TV można zainstalować samodzielnie na swoim urządzeniu z Android TV. W tym celu należy pobrać trzy pliki, gdzie dwa z nich pochodzą spoza sklepu Google Play. Dlatego jest to zabawa na własną odpowiedzialność. Jeden plik to launcher Google TV. Drugi usprawnia pracę wyszukiwarki. Po zainstalowaniu pora na trzeci plik, który pobiera się już z Google Play. To Home Screen Launcher for Android TV. Pozwala uruchomić inne launchery w środowisku Android TV. Na chwilę obecną losy systemów są niepewne, ale należy się spodziewać, że jeśli rozwój Google TV będzie szedł zgodnie z założeniami, wówczas prowadzenie dwóch systemów jednocześnie na pewno prędzej czy później może stracić sens – zwłaszcza na nowych urządzeniach. Czas pokaże! 

Google TV, a Android TV dla wielu osób może wydawać się dokładnie tym samym. Jednak są to inne systemy operacyjne. Google TV jest stosunkowo mało popularny w Polsce, ponieważ można znaleźć go głównie w Chromecastach 4 lub wyżej. System jest również obecny w Smart TV od Sony. Natomiast we wszystkich pozostałych przypadkach na pewno spotkasz się na chwilę obecną właśnie z Android TV. To właśnie to oprogramowanie znajdziesz na urządzeniach tak popularnych producentów, jak Xiaomi, Philips, Panasonic oraz wiele innych. To popularne rozwiązanie, które jest lubiane przez użytkowników przede wszystkim ze względu na szeroki dostęp do aplikacji oraz prostotę systemu operacyjnego, oraz łatwość jego obsługi. 

Źródło obrazka wyróżniającego: geralt from pixaby

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy