chromecast

Jaki Chromecast warto wybrać? Na to warto zwracać uwagę!

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Porady

Wiele osób, kiedy myśli o nowoczesnym telewizorze, ma wtedy przed oczami nowy i wypasiony Smart TV. Jednak niekoniecznie tak musi być. Najlepszym sposobem dokonywania zakupów jest pomyślenie o tym, czego tak naprawdę potrzebujesz. Tutaj trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Spójrz przykładowo na swój smartfon i odpowiedz sobie na pytanie – jak dużo jego możliwości wykorzystujesz? W ten sposób może okazać się, że nagle większość osób nie potrzebuje wypasionego Smart TV z milionem różnych opcji i bajerów. Chromecast idealnie wpasuje się w potrzeby tych mniej wymagających i skupiających się na konkretach. I tutaj pojawia się zasadnicze pytanie – jaki Chromecast wybrać i na co zwracać uwagę podczas zakupu? 

Dla kogo Chromecast będzie dobrym wyborem?

To bardzo dobre rozwiązanie, które na pewno pozwoli oglądać materiały video z popularnych aplikacji do streamingu w tym przede wszystkim YouTube. Dzięki temu skończysz z podłączeniem swojego laptopa kablem HDMI do telewizora. Wystarczy mieć Chromecasta, a życie stanie się łatwiejsze i z mniejszą liczbą kabli. Na ekran możesz również przerzucać swój obraz z telefonu. To pozwoli mieć dostęp do aplikacji na znacznie większej przestrzeni. Lubisz grać w gry mobilne? Chromecast może również przenieść Twoją rozgrywkę na zupełnie inny poziom. Od tej pory możesz również grać na dużym ekranie, co na pewno pozwoli na jeszcze ciekawsze wrażenia z gry. Dlatego, jeśli to jest dla Ciebie w zupełności wystarczające, wtedy możesz spokojnie porzucić myśli o Smart TV. Na takim rozwiązaniu znacznie więcej zaoszczędzisz. 

Pobierz YouTube z Google Play! 

Zobacz także: Nowy Chromecast z Google TV – urządzenie pojawiło się jeszcze przed premierą

Jaką wersję Chromecasta wybrać? Czym to się różni?

TV
Zdjęcie ADMC // Pixabay

Obecnie na rynku można kupić następujące wersje Chromecasta: Chromecast, Chromecast 2, Chromecast 3, Chromecast 4, Chromecast 4K i Chromecast Audio. Który powinieneś wybrać? Druga wersja urządzenia charakteryzuje się znacznie szybszym działaniem oraz nieco lepszą stabilnością połączenia. Chromecast 3 jest przystawką od Google, która swoją premierę miała w 2018 roku. Urządzenie od swojego poprzednika jest zdecydowanie lepsze pod kątem szybkości działania oraz stabilności. Następną propozycją jest Chromecast 4, który nieco bardziej odbiega od konkurencji. To właśnie na nim użytkownik znajdzie już Google TV, co czyni Twój telewizor w Smart TV. Jego premiera była w 2020 roku. Kolejnym urządzeniem jest Chromecast 4K, którego można spotkać również pod nazwą Ultra. Oczywiście już samo określenie urządzenia, pozwala domyślić się, zmienia się jakość przesyłanego obraz na lepsze. Można korzystać z rozdzielczości 4K oraz HDR. Na pewno docenią to osoby, które kupują Chromecasta głównie z myślą o oglądaniu filmów. Warto pomyśleć o tym wariancie, który zadowoli Cię podczas oglądania ulubionego serialu. Ostatnim rodzajem Chromecasta jest odsłona audio? Pozwala ona połączyć się z urządzeniami HiFi i strumieniować sam dźwięk bez obrazu. To wybór, którego powinni dokonać wszyscy melomani, którym zależy na muzyce. 

Zobacz także: Nowa aplikacja TVP Sport z obsługą funkcji AirPlay i Google Chromecast

Chromecast czy Smart TV?

Wiele osób może zadawać sobie to pytanie. Czy lepiej zainwestować większą kwotę i odnowić cały telewizor, czy wystarczy jedynie Chromecast. Smart TV wiążę się oczywiście ze zdecydowanie większym wydatkiem niż zwykła przystawka do telewizora. Dlatego warto określić swoje priorytety oraz potrzeby. W ten sposób na pewno będziesz w stanie dokonać poprawnego wyboru. Jeśli Twój telewizor nie jest najgorszy i poza brakiem internetu nie możesz powiedzieć o nim złego słowa, wtedy może się okazać, że faktycznie zakup Chromecasta może być w zupełności wystarczającym rozwiązaniem, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby takie jak oglądanie filmów, granie oraz przerzucanie ekranu smartfona na telewizor. 

Zobacz także: Jaka przystawka Smart TV będzie dla Ciebie najlepsza, czyli wybieramy Smart TV Box!

Jaki Chromecast warto wybrać? Każdy ma swoje określone potrzeby. W przypadku zakupu urządzeń należy skupić się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Bardzo często w przypadku urządzeń można przepłacić za funkcje, kupując bardziej wypasiony sprzęt. Jednak należy się dobrze zastanowić, czy aby na pewno potrzebujesz cały wypas, czy po prostu zadowolisz się zwykłym standardem. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Deepaul//pixabay 

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy