ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Co to Android TV

Co to Android TV? O tym musisz wiedzieć przed wyborem telewizora

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Zakup TV staje się coraz trudniejszy za sprawą wszystkich funkcji, jakie można w nim znaleźć. Przed erą inteligentnych telewizorów nie było aż takiego problemu. Wtedy klient skupiał się tylko na parametrach technicznych, które gwarantowały lepszy obraz lub niższą cenę sprzętu. Jednak dziś dochodzi do tego jeszcze system operacyjny oraz cała masa funkcji i możliwości, jaka za tym idzie. Dlatego wybór jest jeszcze trudniejszy i trzeba się dobrze oczytać, aby być w stanie, powiedzieć ostatecznie „biorę ten model”. Co to Android TV? To jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych i na pewno na niego trafisz, kiedy staniesz przed tym ważnym wyborem. Na co zwrócić uwagę oraz, co trzeba wiedzieć? O tym właśnie tutaj. 

Bogactwo aplikacji w Android TV — jest w czym przebierać

Co to Android TV
Źródło: geralt from pixaby

Sam Android na pewno kojarzy się każdemu z ogromną liczbą aplikacji, które wciąż i wciąż przybywają i cały zbiór dzięki temu stopniowo się powiększa. Jeśli zdecydujesz się na Android TV, wtedy możesz być pewien tego, że na pewno będziesz mógł korzystać z najnowszych aplikacji. W tym samym sklepie znajdziesz również całkiem sporo różnych tytułów gier. Dzięki temu odpowiednio umilisz sobie czas podczas reklam. Znajdziesz tam bardzo znane i lubiane gry, które mogą stać się bardzo ciekawą rozrywką dla najmłodszych oraz starszych. 

Zobacz także: Google Duo na Android TV – firma chce dać użytkownikom więcej możliwości 

Android TV posiada Chromecast — uwolnij się od kabli!

Co to Android TV
Źródło: geralt from piaxaby

Osoby, które chciałby udostępniać obrazy ze smartfona na TV oraz udostępniać oglądane filmy z poziomu innych urządzeń na ekran telewizora. To bardzo ważna cecha Android TV, która pozwala na obsługę urządzenia bez potrzeby posiadania żadnych kabli pomiędzy telefonem a telewizorem. 

Zobacz także: Xiaomi Mi TV 4A Horizon Edition – mniej ramek i Android TV na pokładzie 

Hey Google na wielkim ekranie — zacznij używać swojego głosu

Google
Źródło: ElisaRiva from pixaby

Na tym nie koniec, ponieważ możesz dokonywać obsługi swojego smart TV również głosem. Dzięki temu jesteś w stanie zdecydowanie lepiej poradzić sobie z urządzeniem, kiedy chwilowo zagubisz pilot. Sterowanie głosem jest bardzo wygodną opcją, z którą już na pewno miałeś nieraz do czynienia podczas użytkowania swojego telefonu. Co w ten sposób możesz uzyskać? Możesz wydawać polecenia, co chciałbyś oglądać właśnie na swoim inteligentnym telewizorze. Dodatkowo z Hey Google zaplanujesz swój dzień. Przypomnijmy sobie, że to Google, czyli przede wszystkim potężna wyszukiwarka. Tak samo jest tutaj. Możesz przez cały czas odkrywać nowe informacje. Z tej pozycji możesz zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi. Na tym nie koniec, ponieważ możesz również sterować swoim domem, jeśli posiadasz inteligentne urządzenia. 

Pobierz Google Home z Google Play! 

Zobacz także: Google uczyni z Android TV konsolę do gier

Szeroki wybór czeka na Ciebie w sklepie

Co to Android tv
Źródło: mohamed_hassan from pixaby

Dlaczego warto mieć na uwadze Android TV? Kolejnym powodem jest szerokie zainteresowanie tym systemem operacyjnym ze strony producentów telewizorów. Jeśli zdecydujesz się wybrać Android TV, wówczas nie będziesz musiał ograniczać się do jednego producenta i jego autorskiego rozwiązania, lecz znajdziesz znacznie więcej możliwości. Możesz zdecydować się między innymi na Sony, Philips, Xiaomi, Toshiba, TCL, JVC oraz Sharp. Jesteś fanem Samsunga? Niestety tutaj musisz dokonać wyboru — albo Samsung, albo Android TV. Na chwilę obecną Samsung rozwija swój własny system operacyjny przeznaczony dla swoich inteligentnych telewizorów — Tizen. 

Zobacz także: Android 11 dla Android TV – Google wypuszcza nowy system

Co to Android TV? Można śmiało powiedzieć, że to jeden z najciekawszych systemów operacyjnych, jakie są dostępne  obecnie na rynku. Jest on wyborem, na który stawia większość producentów sprzętu. Dodatkowo jest on stosunkowo szybki w porównaniu do konkurencji. Dzięki temu zapewniasz sobie płynną obsługę. Co jeszcze dobrego czeka na Ciebie w Android TV? Wiele osób docenia przede wszystkim bardzo dużą bazę aplikacji, z których użytkownicy mogą korzystać na swoim ekranie. Samo działanie całego systemu jest bardzo intuicyjne, a co za tym idzie, nie będziesz mieć żadnych większych problemów związanych z obsługą urządzenia oraz całego systemu. 

Źródło obrazka wyróżniającego: andremsantana from pixaby

Sprawdź najnowsze wpisy