popularny serial netflix

Najczęściej oglądane seriale na początku 2022 roku — dominacja Netflixa

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Nie od dziś wiemy, że serwisy streamingowe takie jak Netflix, Disney+ czy Amazon Prime obracają na co dzień milionami dolarów. Kwoty te oczywiście nie biorą się znikąd. Im większa popularność danego serialu czy filmu, tym większy zarobek dla platformy. Kto więc przynosi najwięcej zysków?

Seriale, które dominują w serwisach streamingowych

seriale na Netflix

Niezależna i zewnętrzna firma zajmująca się pomiarem oglądalności — Nielsen opublikowała ciekawe raporty. Dowiedzieliśmy się z nich jakie seriale były najpopularniejszymi na początku stycznia tego roku. Statystyki pochodzą z tygodniowego okresu od 3 do 9 stycznia.

Firma zebrała liczby z następujących serwisów — Netflix, Amazon Prime, Apple TV, Disney+ oraz Hulu. Nielsen zauważa, że pierwszy tydzień stycznia był trzecim największym co do oglądalności w historii serwisów streamingowych. Większy „ruch” odnotowano jedynie w tygodniu świątecznym i noworocznym.

Zobacz też: Krzyk 5 ogromnym hitem — to już oficjalne powstanie kontynuacja

Z raportu jasno wynika, że najpopularniejszym serialem na początku stycznia 2022 roku było Cobra Kai. Kontynuacja Karate Kid była łącznie odtwarzana przez 2,15 miliarda minut! To blisko dwa razy więcej niż serial, który zajął drugie miejsce w tym rankingu, czyli Wiedźmin (1,1 miliarda minut). Podium zamyka natomiast Zostań przy mnie (988 milionów minut).

Co ciekawe w pierwszej dziesiątce tylko dwa seriale pochodzą z innego serwisu niż Netflix. Mowa tu o Księdze Boby Fetta z Disney+ oraz Kole czasu z Amazon Prime. Pozostałe osiem tytułów obejrzymy tylko i wyłącznie na platformie sygnowanej logiem czerwonego „N”. Poniżej znajdziecie pełne zestawienie.

  1. Cobra Kai – Netflix (2,15 miliarda minut)
  2. Wiedźmin – Netflix (1,1 miliarda minut)
  3. Zostań przy mnie – Netflix (988 milionów minut)
  4. Porady różowej brygady – Netflix (723 miliony minut)
  5. Księga Boby Fetta – Disney+ (563 miliony minut)
  6. Emily w Paryżu – Netflix (553 miliony minut)
  7. Ozark – Netflix (301 milionów minut)
  8. Koło czasu – Amazone Prime (300 milionów minut)
  9. Zagubieni w kosmosie – Netflix (291 milionów minut)
  10. Wielkie brytyjskie wypieki – Netflix (254 miliony minut)

Źródło: Radar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy