Krzyk 5 ogromnym hitem — to już oficjalne powstanie kontynuacja

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Seria filmów Krzyk ma już ponad 25 lat. Pierwsza część tego kultowego cyklu zadebiutowała w 1996 roku, najnowsza natomiast w zeszłym miesiącu. Dziś dowiedzieliśmy się, że niedługo rozpoczną się zdjęcia do szóstej odsłony serii!

Krzyk 6 z zielonym światłem!

Krzyk z kontynuacją

Piąta część cyklu, za której produkcję odpowiada Spyglass Media Group w styczniu zarobiła ponad sto milionów dolarów na całym świecie. Warto dodać, że film swoją premierę miał dopiero w połowie miesiąca, bowiem 14 stycznia. Sukces piątej odsłony Krzyku sprawił, że producenci nie zastanawiali się długo nad podjęciem decyzji o rozpoczęciu prac do kolejnej części.

Podobnie jak w przypadku Krzyku ze stycznia 2022 roku, nowy film wspólnie wyreżyserują Matt Bettinelli-Olpin oraz Tyler Gillett. Za scenariusz odpowiadają natomiast James Vanderbilt i Guy Busick. Zdjęcia do filmu mają ruszyć latem tego roku.

Producent oraz wydawca dwóch najnowszych odsłon serii, czyli Spyglass Media Group oraz Paramount wydali specjalne oświadczenie odnośnie nowej części Krzyku. W komunikacie przekazany do prasy czytamy:

Jesteśmy niesłychanie wdzięczni widzom na całym świecie, którzy w entuzjastyczny sposób przyjęli nasz film. Nie możemy się doczekać, aż zobaczycie, co przygotowali scenarzyści Radio Silence — Jamie i Guy oraz Project X Entertainment dla naszej rodziny z Woodsboro.

Film zatytułowany Krzyk ze stycznia tego roku odświeżył lekko przykurzoną serie horrorów pochodzącą jeszcze z lat 90′. Do tej pory powstało pięć części tego filmu, a najnowsza według wyliczeń zarobiła już 106,7 miliona dolarów na całym świecie. Wynik robi wrażenie gdy dodamy do niego aktualną sytuację pandemiczną, która znacząco ogranicza funkcjonowanie kin.

Zobacz też: Ghostwire: Tokyo — poznaliśmy szczegóły dotyczące rozgrywki

Co ciekawe producentem wykonawczym zarówno piątej jak i szóstej części Krzyku jest Kevin Williamson. Amerykanin odpowiadał za oryginalny scenariusz do pierwszej, drugiej oraz czwartej części filmu. Niestety na ten moment nie wiemy na kiedy zaplanowana jest premiera nowej części cyklu. Zapewne należy się spodziewać, że nastąpi to w przyszłym roku.

Źródło: Hollywood Reporter

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy