GameStop otwiera sklep z NFT

GameStop zamierza otworzyć swój własny sklep z NFT

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Jak sugerowały raporty z zeszłego miesiąca, GameStop, znany z największej afery giełdowej ostatnich lat, wchodzi w NFT (non-fungible tokens). Firma nawiązała współpracę z Immutable X, aby zbudować rynek dla NFT, który ma zostać otwarty jeszcze w tym roku. Sklep podkreśla, że dzięki temu ludzie będą mogli kupować i sprzedawać NFT powiązane z aktywami cyfrowymi do wykorzystania w różnych grach. Przedmioty te będą obejmować takie rzeczy jak wirtualne nieruchomości, skórki postaci i broni.

GameStop otwiera sklep z NFT

GameStop otwiera sklep z NFT

I tu pojawiają się problemy… Zacznijmy od tego, że Immutable X opiera się na blockchainie Ethereum, który wymaga znacznego zużycia energii. Platforma twierdzi, że zmniejsza ten problem poprzez łączenie wielu sprzedaży NFT w jedną transakcję Ethereum i kupowanie jednostek redukcji emisji dwutlenku węgla. W związku z tym Immutable X, którego partnerami są niektóre gry blockchain i TikTok, obiecuje neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla NFT. Rzecz w tym, że nie wszystkich taka argumentacja przekona. Nawet jeśli to, co firma obiecuje jest zgodne z prawdą, to i tak znajdą się osoby, które wiedzą swoje i zamierzają o tym głośno mówić.

Zobacz też: Internet Explorer Driver trafia do Microsoft Edge – ulepszenie ideału

Większym problemem jest niechęć, a w niektórych przypadkach wręcz jawna wrogość graczy do NFT. W ciągu ostatnich kilku miesięcy niektóre studia, wydawcy i osobistości z branży ogłosiły projekty NFT, po czym porzuciły swoje plany po znaczącym odzewie ze strony potencjalnych klientów. Deweloper S.T.A.L.K.E.R. 2, GSC Game World, wydawca Team17 oraz znany aktor głosowy i motion-capture Troy Baker wycofali się ze swoich planów. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że GameStop także oberwie.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy