kolejne nowości microsoft Edge 97

Internet Explorer Driver trafia do Microsoft Edge – ulepszenie ideału

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Internet Explorer to relikt przeszłości, który może być niebezpieczny dla Twojego systemu. Program nie jest aktualizowany i ma wiele luk, które chętnie zostaną wykorzystane przez cyberprzestępców. Część użytkowników jednak porzuca Internet Explorera i przechodzi na Edge. Nowa przeglądarka ma bowiem tryb IE, który został wzbogacony o dodatkowy sterownik. Internet Explorer Driver trafił właśnie do Microsoft Edge.

Zobacz także: Oto ogrom nowości w Microsoft Teams

Tryb IE to świetna funkcja

kolejne nowości microsoft Edge 97

We współpracy z deweloperami z projektu Selenium, zespół Microsoft Edge ogłosił, że można teraz testować tryb Internet Explorer w Microsoft Edge ze sterownikiem Internet Explorer. Uruchamiając testy w trybie IE, będziesz mógł sprawdzić, czy wszelkie starsze treści internetowe włączone w przeglądarce Internet Explorer będą działać zgodnie z oczekiwaniami w trybie IE w przeglądarce Microsoft Edge.

Tryb IE to funkcja przeglądarki Microsoft Edge przeznaczona dla organizacji, które nadal potrzebują przeglądarki Internet Explorer 11 w celu zapewnienia wstecznej zgodności starszych witryn lub aplikacji o znaczeniu krytycznym dla firmy. Jest to także świetne rozwiązanie dla klientów indywidualnych. Korzystam z tej funkcji od miesięcy i nie wyobrażam sobie jej nie mieć w przeglądarce.

Koniec Internet Explorera

Od 15 czerwca 2022 r. program Internet Explorer 11 nie będzie już obsługiwany w niektórych wersjach systemu Windows 10. Zaleca się, aby organizacje, które nadal korzystają z IE11, przeszły na przeglądarkę Microsoft Edge, która obsługuje renderowanie nowoczesnej i starszej zawartości sieci. Aby przygotować się do 15 czerwca, użytkownicy mogą teraz użyć Internet Explorer Driver, aby sprawdzić, czy tryb IE jest właściwym rozwiązaniem dla starszych witryn lub aplikacji o znaczeniu krytycznym dla firmy.

Warto też pamiętać, że obsługa trybu IE będzie dostępna w wersji klienckiej, serwerowej i IoT systemu Windows co najmniej do 2029 roku. Ponadto Microsoft powiadomi o wycofaniu trybu IE z rocznym wyprzedzeniem, gdy nadejdzie odpowiedni czas.

Internet Explorer Driver – przykłady

tryb IE w Microsoft Edge

Jeśli jesteś użytkownikiem indywidualnym i chcesz po prostu włączyć tryb IE w przeglądarce, musisz:

  • Kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki.
  • Wejść w Ustawienia.
  • Kliknąć na zakładkę Przeglądarka Domyślna.
  • Po prawej stronie zobaczymy okno: „Zezwalanie na ponowne ładowanie witryn w trybie programu Internet Explorer.

Aby rozpocząć uruchamianie testów w trybie IE w Edge, potrzebujesz:

  • Microsoft Edge,
  • Selenium 4 lub nowszą wersję,
  • Internet Explorer Driver w wersji 4.0.0.0 lub nowszej.

Po pobraniu sterownika IE upewnij się, że skonfigurowałeś go poprawnie za pomocą wymaganej konfiguracji Selenium.

Aby uruchomić Microsoft Edge w trybie IE z IEDriver:

  • Zdefiniuj InternetExplorerOptions z dodatkowymi właściwościami wskazującymi na przeglądarkę Microsoft Edge.
  • Uruchom InternetExplorerDriver i przekaż je do InternetExplorerOptions. IEDriver uruchamia Microsoft Edge, a następnie ładuje zawartość internetową w trybie IE.

Poniżej zamieszczone przykłady kodu C#, Python, Java i JavaScript zakładają, że używasz struktury Selenium, ale możesz użyć dowolnej biblioteki, struktury lub języka programowania obsługującego WebDriver. Aby wykonać te same zadania przy użyciu innego frameworka, zapoznaj się z dokumentacją dla wybranego frameworka.

Internet Explorer Driver

źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy