Jeff Bezos CEO Amazon zmiana

Jeff Bezos każe rozebrać most, żeby jego jacht mógł wypłynąć na morze

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Nie od dziś wiemy, że Jeff Bezos należy do grona ludzi obrzydliwie bogatych. Amerykanin niedawno dał kolejny popis, nakłaniając władze holenderskiego miasta do zdemontowania historycznego mostu.

Jeff Bezos tak bogaty, że aż demontuje mosty

Koningshaven Jeff Bezos

Według źródeł Rijnmond oraz The Washington Post założyciel Amazona — Jeff Bezos nakłonił władze miasta Rotterdam do częściowego rozebrania mostu Koningshaven. Cała operacja ma na celu umożliwienie przepłynięcia jachtu Y721, którego posiadaczem jest Amerykanin na pełne morze. Inżynierowie mają uwinąć się z całą pracą do początku lata. Rzeczniczka holenderskiego miasta Frances van Heijst podkreśliła, że kosztorys całego przedsięwzięcia nie jest jeszcze znany, ale za wszystko ma zapłacić firma Oceanco. Miasto do przebudowy mostu ma nie dołożyć ani eurocenta.

Zobacz też: Twitter szykuje nową funkcję — limit znaków odejdzie do lamusa?

Jacht Bezosa jest naprawdę ogromny. Konstrukcja ma ponad 125 metrów długości, trzy duże maszty, kilka pokładów oraz duże szanse, aby stać się największym jachtem żaglowym na świecie. Na ten moment statek jest w trakcie budowy w podmiejskiej gminie Alblasserdam. Według szacunków koszt takiego jachtu to około 500 milionów dolarów. Co ciekawe gdyby miasto Rotterdam nie udzieliło pozwolenia na zdemontowanie mostu Koningshaven firma Oceanco zostałaby zmuszona do przepłynięcia pod nim na wpół wybudowanym statkiem. Następnym krokiem byłoby dobudowanie reszty jachtu w innej stoczni.

Zaniepokojenie Holendrów budzi fakt, że Koningshaven zbudowano blisko 100 lat temu. Konstrukcja pochodzi z 1927 roku i posiada status zabytku narodowego. Miasto w 2014 roku zleciło renowacje mostu, która trwała trzy lata. Po zakończeniu prac władze Rotterdamu ogłosiły, że Koningshaven czekają teraz spokojne lata. Konstrukcja wedle obietnicy miała już nie być w żaden sposób naruszana. Spełnienie zachcianki Jeffa Bezosa najwidoczniej jest odstępstwem od reguły.

Aktualnie Forbes szacuje wartość majątku założyciela Amazonu na 166,6 miliarda dolarów. Dla porównania budżet ochronny całej Holandii wynosi 14,3 miliarda dolarów. Dla Bezosa demontaż mostu jest małoistotnym wydatkiem, jednak dla wszystkich mieszkańców Rotterdamu jest to wielka sprawa. Cóż, dzień jak co dzień w świecie multimiliarderów!

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy