ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AirPods Pro 2

Apple porzuci Bluetooth, aby AirPods Pro 2 brzmiały lepiej? Pierwsze zmiany w Sieci

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Odkąd producenci urządzeń mobilnych porzucili gniazda słuchawkowe Jack 3,5 mm w swoich sprzętach, tak ruszyli na podbój rynku bezprzewodowych słuchawek. Dlatego dzisiaj niemalże każda firma ze smartfonami w portfolio oferuje także takie akcesoria. Niewątpliwym przodownikiem tego trendu jest Apple z marką AirPods. Jedną z najważniejszych propozycji z tej serii są AirPods Pro, które oferują topową jakość muzyki w ramach dokanałowej konstrukcji. Z racji, że akcesorium ma już swoje lata, coraz częściej pojawiają się pogłoski o Apple AirPods Pro 2, które zaoferują lepszą jakość audio. Jednak to nie wszystko, co aktualnie pojawia się w plotkach.

Wyższa jakość muzyki? Bluetooth to za mało, czyli Apple AirPods Pro 2 w nowych plotkach

AirPods firmware

Aktualna generacja Apple AirPods Pro została zaprezentowana w październiku 2019 roku. Ponad 2 lata na karku to sporo w świecie mobilnym, więc o nowej generacji mówi się już od wielu tygodni, jak nie miesięcy. Tym razem do Sieci przedostał się raport, który zdradza, czego powinniśmy oczekiwać od Apple AirPods Pro 2. Kluczowa jest ulepszona jakość dźwięku. Pierwsze, co przychodzi do głowy, to ALAC, czyli Apple Lossless Audio Codec, a mówiąc jeszcze prościej, format bezstratnej transmisji audio.

Ten 10-letni kodek został stosunkowo niedawno wprowadzony przez Amerykanów do usługi Apple Music, a więc typowo skierowanej do użytkowników mobilnych. W ten oto sposób obsługa ALAC przez AirPods Pro 2 jest przewidywana, ale nie jest to takie proste zadanie. Dzisiaj Apple wykorzystuje technologię Bluetooth do transmisji dźwięku, a ta niestety nie jest w stanie obsłużyć w pełni bezstratnych formatów. Dlatego wspomniany raport nadmienia, że Apple może zrezygnować z tej formy łączności, aby w pełni udostępnić ALAC.

Druga kluczowa zmiana, która została przedstawiona w ramach tego samego przecieku, dotyczy etui AirPods Pro 2. Źródło wskazuje, że Apple może chcieć wywoływać dźwięk z samego opakowania na słuchawki. Ma to pozwolić na szybsze i łatwiejsze odszukanie akcesorium.

Zobacz też: Plebiscyt Gra Roku zakończony! Kto sięgnął po nagrodę?

Z wcześniejszych plotek możemy także spodziewać się dodatkowych rozwiązań fitness. Niemniej to samo słyszeliśmy już o AirPods 3, a jak wiemy, nic takiego nie zostało pokazane ostatecznie. Kiedy poznamy AirPods Pro 2? To jeszcze zagadka i znając Apple, ciężko liczyć na dużo wcześniejsze zapowiedzi.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy