ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sega najszybszy komputer na świecie

SEGA stworzyła najszybszy PC na świecie – firma potraktowała to zbyt dosłownie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Sega, we współpracy z firmami Intel i ASRock, podjęła się próby stworzenia najszybszego komputera na świecie. Jednostka ta została zaprojektowana z wykorzystaniem najlepszych obecnie komponentów z serii Intel Alder Lake oraz ASRock Radeon 6000. To jednak za mało, aby osiągnąć wydajność potężnej stacji roboczej, a co dopiero superkomputerów. Dlatego też Sega użyła pewnej sztuczki, aby móc pochwalić się najszybszym komputerem świata: obudową jest zdalnie sterowany samochód G-Force Remote Control, który osiąga maksymalną prędkość 100 km/h.

Sega najszybszy komputer na świecie

Trudno zaprzeczyć, że wynik tej współpracy jest imponujący. Firmy złożyły razem kompaktowy komputer z procesorem Intel Core i9-12900K, kartą graficzną ASRock Radeon RX 6900 XT OC Formula 16 GB, 32 GB dwukanałową pamięcią operacyjną i dyskiem SSD o pojemności 2 TB. Platforma jest wypełniona klasycznymi tytułami firmy Sega Atlus na PC, chociaż możliwe jest odpalenie także innych gier, w tym z ulubionego sklepu większości graczy.

Zobacz też: Lidl ma w ofercie Xiaomi – przez sieć jest taniej, ale sprzęty zaraz mogą się skończyć

Otóż Sega twierdzi, że zbudowała tego peceta jako pamiątkowy projekt z okazji Świątecznej Wyprzedaży Steam (oczywiście z mnóstwem tytułów Sega w ofercie), która trwa do 5 stycznia. Można go także wygrać w konkursie, ten jest jednak przeznaczony tylko dla mieszkańców Japonii. Z drugiej jednak strony i tak raczej nie skorzysta z możliwości tego najszybszego PC-ta, a przynajmniej nie z jego możliwości jako komputer i szybkości jednocześnie.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy