ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
DuckDuckGo wysyła dane do Microsoftu

Nowy, skupiony na prywatności rywal Chrome – oto przeglądarka od DuckDuckGo na PC

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

DuckDuckGo to nie tylko najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa dbająca o prywatność użytkowników, ale także przeglądarka na Androida. W poście na blogu, który podsumowuje rok działalności firmy, dyrektor generalny Gabriel Weinberg rzucił nieco światła na przyszłość projektu. Powiedział on, że DuckDuckGo wprowadzi wersję swojej przeglądarki także na PC.

Przeglądarka DuckDuckGo na PC

Przeglądarka DuckDuckGo na PC

Ochrona prywatności będzie domyślnie włączona dla wyszukiwania, przeglądania, poczty elektronicznej i nie tylko. Podobnie jak na urządzeniach mobilnych, DuckDuckGo buduje aplikację, używając silników renderujących dostarczonych przez system operacyjny, zamiast opierać ją na projektach takich jak Chromium. Według Weinberga pomogło to zespołowi programistów pozbyć się wielu niepotrzebnych elementów i bałaganu, który nagromadził się przez lata u konkurencji. Z tego też powodu DuckDuckGo ma być znacznie szybsza, niż Chrome. Tak przynajmniej wynika z wewnętrznych testów firmy, co oznacza, że warto podchodzić do tych deklaracji z rezerwą. Kolejną ciekawą kwestią jest przycisk Fire Button. Ten po kliknięciu zamyka wszystkie karty i wymazuje dane przeglądania. Niestety, nie wiadomo kiedy przeglądarka ta trafi na komputery. Powinno jednak do tego dojść już w przyszłym roku.

Zobacz też: AI coraz częściej używane do obsługi klienta — ten chatbot wywołał najwięcej dyskusji

Jako że informacja ta pojawiła się wraz z podsumowaniem roku, to warto także jemu poświęcić nieco uwagi. Weinberg zauważa, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy DuckDuckGo wzmocniło swoje funkcje wyszukiwania i blokowania trackerów. Dodatkowo podkreślił on, że aplikacja mobilna DuckDuckGo jest obecnie najczęściej pobieraną przeglądarką na Androida na kluczowych rynkach, chociaż nie wiadomo jakie to rynki.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy