ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowa gra Ghostbusters w drodze! Potwierdza Ernie Hudson

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Fani kultowego już filmu z 1984 roku oraz jego różnych kontynuacji mają powód do zadowolenia. Zdaniem aktora, który w filmie zagrał rolę Winstona Zeddemore’a nowa gra Ghostbusters jest we wczesnej fazie produkcji.

Ghostbusters wracają do gry

Ernie Hudson potwierdza - będzie gra Ghostbusters

Ernie Hudson, który w serii filmów wcielał się w rolę Zeddemore’a, wspomniał o projekcie w środę podczas Q&A na Celebrity Fan Fest w San Antonio w Teksasie. Jeden z uczestników zapytał aktora, czy kiedykolwiek chciałby wystąpić w innym tworze wideo niż gra Ghostbusters z 2009 roku. Hudson w odpowiedzi potwierdził, że inna gra jest już w fazie rozwoju!

Właściwie niedawno dostałem ważnego maila, ponieważ robimy kolejną grę wideo. Teraz planują nagrania, ale nie jestem pewien, kto będzie za to odpowiedzialny. Wiem, że udział wezmę ja i Dan Aykroyd (odtwórca roli Doktora Raymonda Stantza). Nie jestem pewien, czy Bill [Murray] coś z tym zrobi… więc tak, będzie kolejna gra wideo.

Hudson żartował również, że zespół programistów bardzo mocno walczył o to, aby jego postać w grze wyglądała tak jak on.

Wysyłali mi prototypy postaci, aby uzyskać mój właściwy image. Wydaje mi się, że trudno będzie im stworzyć mój wizerunek. To dla mnie trochę dziwne, że mogą sprawić, aby Bill Murray, Dan Aykroyd czy Harold Ramis wyglądali dokładnie tak, jak wyglądają w rzeczywistości, a ja przypominam Eddiego Murphy’ego! W każdym razie robimy to. Kiedy będzie premiera? Nie wiem, ale na pewno to się dzieje.

Zobacz też: Nowe szczegóły dotyczące Gran Turismo 7

Ostatnia duża gra z franczyzy Pogromców Duchów została wydana w 2009 roku. Ghostbusters: The Video Game została napisana przez współautorów oryginalnego filmu — Harolda Ramisa i Dana Aykroyda. Obaj aktorzy/producenci użyczyli również swoich głosów i podobizn w grze. Podobnie sprawa miała się z innymi pogromcami duchów — Billem Murrayem i Ernim Hudsonem.

Dziesięć lat po premierze gry studio Saber Interactive wydało jej Remaster. Tytuł wyprodukowano na konsole PS4, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputery osobiste. W 2011 roku Atari wydało także Ghostbusters: Sanctum of Slime, strzelankę typu twin-stick z widokiem z góry. Gracze kontrolowali w niej nową grupę rekrutów zatrudnionych przez oryginalnych pogromców duchów.

Źródło: Video Games Chronicle

    Sprawdź najnowsze wpisy