ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Składany, rozwijany, wysuwany, czyli genialny — Samsung nie chce się rozdrabniać

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung jest liderem rynku mobilnych urządzeń z elastycznymi ekranami. Firma dosyć szybko podeszła do tematu i to się opłaciło. Dzisiaj producent może pochwalić się kilkoma generacjami coraz to lepszych smartfonów ze składanymi obudowami, które są powszechnie dostępne. Jednak siłą rzeczy Koreańczycy nie mogą się zatrzymywać. Dlatego Samsung opatentował kolejny pomysł na urządzenie z elastycznym ekranem, które nie tylko się składa, ale także rozwija i wysuwa.

Samsung stawia na wszystko w jednym — nowy patent pokazuje ciekawy, rozwijany wyświetlacz

Widoczne powyżej szkice pochodzą z patentu Samsunga, który został złożony w WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) w czerwcu tego roku, a 16 grudnia został oficjalnie pokazany w Sieci. Jak możecie zauważyć, Koreańczycy połączyli niemalże wszystkie pomysły na elastyczne ekrany. Mowa tutaj między innymi o autorskim Galaxy Z Fold3, OPPO X 2021, ale również Royole Flexpai 2 i to wszystko okraszone własnym pomysłem.

Oczywiście wciąż pojawiają się zawiasy, które pozwalają zginać wyświetlacz. Jednak te są ruchome, co oznacza, że do gry wchodzą także rozsuwane panele, które dodatkowo przesuwają same zgięcia. W ten sposób możliwości ułożenia ekranu o różnej wielkości rosną drastycznie. Naturalnie poziom skomplikowania drastycznie rośnie, ale jest to jeden z najbardziej rozbudowany patentów, który pojawił się w Sieci w ciągu ostatnich lat.

Zobacz też: Premiera FNAF: Security Breach — fani zadowoleni.

Oczywiście na końcu tradycyjnie muszę zaznaczyć, że mówimy o patencie. To zastrzeżony pomysł, który nie musi urzeczywistnić się w ramach produktu powszechnie dostępnego. Szczególnie że mówimy o naprawdę rozbudowanym i wyraźnie wyprzedzającym aktualne modele z elastycznymi ekranami. Niemniej dajcie znać, co sądzicie o takim pomyśle?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy